У день пам'яті свт. Василія Великого очільник єпархії відвідав Бродівське благочиння і звершив Літургію у Різдво-Богородичному храмі м. Броди

14 січня 2015 року, у день свята Обрізання Господнього, пам'яті святителів Василія Великого, архієпископа Кесарії Каппадокійської, і Петра Могили, митрополита Київського і Галицького та всієї Русі, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій здійснив Архіпастирські відвідини Бродівського благочиння, під час яких з нагоди 435-річчя від дня побудови звершив Божественну Літургію святителя Василія Великого у Різдво-Богородичному храмі м. Броди.


Вітальним словом Високопреосвященного митрополита Димитрія у притворі церкви зустрів настоятель храму Бродівський районний благочинний протоієрей Василій Шира:

"Ваше Високопреосвященство! У день Нового року, у день 435-ліття храму Різдва Пресвятої Богородиці, ми, священики, парафіяни, влада, вчителі, та всі жителі міста і району, від щирого серця вітаємо Вас у цьому храмі, просимо Ваших святих молитов і Вашого архіпастирського благословення. Іс полла еті Деспота!"

За Літургією Його Високопреосвященству співслужили: благочинний єпархії, секретар Львівського єпархіального управління протоієрей Володимир Бачинський, настоятель храму протоієрей Василій Шира, насельник Свято-Георгіївського чоловічого монастиря на Козацьких Могилах Рівненської єпархії ієромонах Онуфрій Ляда та духовенство Бродівського благочиння.

Під час звершення малого входу Високопреосвященний митрополит Димитрій урочисто нагородив черговою богослужбовою відзнакою - правом носіння митри, - священика Свято-Миколаївського храму с. Ясенів протоієрея Володимира Парфанюка.

Опісля потрійної ектенії Владика Димитрій прочитав молитву, що читається під час Літургії чи молебного співу у дні неспокою та нашестя ворогів на державу і Батьківщину нашу.

За богослужінням молилися голова Бродівської районної державної адміністрації Руслан Шишка, голова Бродівської районної ради Ольга Шайдуліна, міський голова Бродів Анатолій Белей.

Наприкінці Літургії Архіпастир виголосив проповідь.

Окрім того очільник єпархії привітав з днем тезоіменитства настоятеля парафії і районного благочинного протоієрея Василія Ширу.

Також Високопреосвященний митрополит Димитрій за заслуги з відродження духовності в Україні й утвердження Єдиної Помісної Православної Церкви від імені Предстоятеля Церкви Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета відзначив високими церковними нагородами - орденами і медалями духовенство, очільників міста і району, меценатів парафії та найбільш діяльних членів парафіяльної громади.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії

Pоздрукувати матеріал