У день пам'яті страстотерпців Бориса і Гліба очільник єпархії співслужив Предстоятелю Церкви за Божественною Літургією у Свято-Володимирському соборі м. Києва

15 травня 2015 року, в день пам'яті святих страстотерпців благовірних князів Бориса і Гліба, перебуваючи з робочим візитом у м. Києві, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій співслужив Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету за святковою Божественною Літургією у Свято-Володимирському кафедральному соборі столиці.


Його Святості також співслужили: постійні члени Священного Синоду: Патріарший намісник Високопреосвященний митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, Високопреосвященний митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, Високопреосвященні архієпископи Донецький і Маріупольський Сергій, Чернігівський і Ніжинський Євстратій, секретар Священного Синоду; тимчасовий член Синоду Високопреосвященний архієпископ Сімферопольський і Кримський Симеон; керуючий справами Київської Патріархії, намісник Києво-Михайлівського Золотоверхого монастиря Преосвященний єпископ Вишгородський Агапіт, а також інші ієрархи Київського Патріархату.

У числі духовенства Предстоятелю співслужили зокрема: ключар Свято-Володимирського собору протоієрей Борис Табачек і голова Видавничого відділу Київської Патріархії протоієрей Олександр Трофимлюк.

З благословення Святійшого Патріарха Філарета Високопреосвященний митрополит Димитрій подав Причастя вірянам.

Після Літургії був звершений молебень до святих благовірних князів Бориса і Гліба.


Зауважимо, урочисте соборне богослужіння відбулося в рамках відзначення цьогоріч 1000-ліття мученицької кончини святих страстотерпців благовірних князів Бориса і Гліба та 900-ліття перенесення їхніх святих мощей.

фото: прес-служба Київської Патріархії
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
Pоздрукувати матеріал