У день пам'яті Собору Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана очільник єпархії звершив Літургію в Свято-Іоано-Хреститильському храмі м. Львова

20 січня 2017 року, в п'ятницю, післясвято Богоявлення, в день пам'яті Собору Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій звершив Божественну Літургію в храмі Собору Іоана Хрестителя м. Львова.


Вітальним словом Архіпастиря в притворі церкви зустрів настоятель храму протоієрей Василь Іванків.

“Ваше Високопреосвященство! Дорогий Владико! Парафія Собору Іоана Хрестителя радо зустрічає свого архіпастиря. Дорогий Владико, увійдіть у цей святий дім, помоліться за всіх нас, за нашу парафію, прихожан цього храму, які всіляко допомагали, трудилися при його будівництві; помоліться за весь наш український народ, за наших воїнів на передовій та принесіть безкровну жертву Богові за всіх нас. Ісполлаеті Деспота!”

Перед початком Божественної Літургії Високопреосвященний Митрополит Димитрій окропив освяченою водою розписи храму.

Його Високопреосвященству співслужили: благочинний єпархії, секретар Львівського єпархіального управління протоієрей Володимир Бачинський, благочинний м. Львова протоієрей Ярослав Дуда, настоятель університетського храму Різдва Іоана Хрестителя ЛНМУ ім. Данила Галицького протоієрей Степан Палько та настоятель храму протоієрей Василь Іванків.

Співи богослужіння виконував сикстет Львівської державної академічної чоловічої хорової капели “Дударик”.

Участь у Літургії взяли численні віряни серед яких: керівництво клінічного госпіталю західного регіонального управління державної прикордонної служби України - полковник медичної прикордонної служби Андрій Андрійович Іващенко, заступник по виховній роботі Андрій Володимирович Гришкін, а також начальник загону технічної служби ГУ МНС України у Львівській області Іванець Олег Володимирович.

За богослужінням молилися представники Львівської обласної державної адміністрації, а саме Начальник управління у справах національностей, релігії та фінансово-планової роботи Леся Корнат та Начальник відділу релігій та національностей Тарас Гринчишин.

Наприкінці богослужіння Архіпастир виголосив проповідь.

Насамкінець Владика Димитрій відзначив парафіяльну громаду благословенною архієрейською грамотою.

У свою чергу зі словом подяки за візит та звершене богослужіння на адресу керуючого єпархією звернувся настоятель парафії:

“Ваше Високопреосвященство! Всечесні отці! Дорогі у Христі брати і сестри! Сьогодні для нас є особливий день, день коли ми освячуємо нашу святиню яка з волі Божої поставлена за дуже короткий час. Рівно один рік назад, саме на Новий рік, ми відсвяткували річницю. Пригадується мені, коли ми служили біля Хреста, храму ще на той час не було, у листопаді, було вже прохолодно, і завжди приходила сім’я з двома маленькими діточками, і одна серед двох дівчаток промовила «мамо, коли вже буде тут, на цьому місці, стояти храм; коли тут буде вже церква щоб нам було де зігрітися”. І після того, дорогі у Христі, я почав будувати храм, храм поставлений власними зусиллями, допомагали мені небайдужі парафіяни, допомагала мені частина західного регіонального управління державної прикордонної служби України, а саме Олег Володимирович, якому я дуже вдячний, вони допомагали технічно, але завдяки ним ми бачимо сьогодні результат; ми бачимо що стоїть той старозавітній ковчег, який буде нас всіх вести до Бога, навіть та людина яка буде йти повз наш храм все рівно буде йти і покладе на собі хрест. Я дуже вдячний Вам Владико за Божественну літургію, дуже дякую Вам за ці настанови бо тільки знає Господь і Владика що це є 16-те місце у Львові де намагання було поставити храм, і дякувати Богу він сьогодні стоїть. Я щиро Вам дякую за Ваші поради, за Вашу підтримку, за Ваші молитви що Ви завжди підтримували мене і казали “отець буде, не переживайте”, говорили до мене “ви що не маєте де служити, служіть у військовому прикордонному госпіталі, де маєте каплицю, там і служіть”. Я дуже дякую Владико за цю підтримку Вам, дуже дякую дорогі парафіяни за те що завжди підтримуєте, помагаєте, всім дякую жертводавцям, нехай Господь Бог дарує прекрасному хору ще дзвінкіші голоса які сьогодні прославляли своїм голосом Господа Бога, усім Вам сотвори Господи Многії і благії літа! Ісполлаеті Деспота!”

Начальник клінічного госпіталю західного регіонального управління державної прикордонної служби України у м. Львові, полковник медичної служби Андрій Андрійович Іващенко вручив Митрополиту Димитрію грамоту, за плідну співпрацю у духовному та патріотичному виховані воїнів прикордонників і персоналу Державної прикордонної служби України, профілактику негативних явищ, формуванні в захисників України правильної ідеології, моральності, порядності та культури поведінки.

У свою чергу владика Димитрій подякував Андрію Андрійовичу за отриману нагороду і наголосив на важливості побудови співпраці між церквою та прикордонним госпіталем.

На завершення візиту Владика Димитрій наділив архіпастирським благословенням парафіян храму.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

ПРОПОВІДЬ >>>

Pоздрукувати матеріал