У день пам'яті рівноапостольного великого князя Володимира очільник єпархії співслужив Предстоятелю Церкви за Літургією у Володимирському соборі м. Києва

28 липня 2015 року, в день 1000-ліття упокоєння рівноапостольного великого князя Володимира і 1027-му річницю Хрещення Київської Русі-України і престольного свята Свято-Володимирського кафедрального собору м Києва, перебуваючи з робочим візитом у столиці, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій співслужив Предстоятелю Церкви Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету за святковою Божественною Літургією у Патріаршому соборі.


Його Святості також співслужили: постійні члени Священного Синоду: Патріарший намісник Високопреосвященний митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, Високопреосвященні митрополити Білгородський і Обоянський Іоасаф, Черкаський і Чигиринський Іоан, Високопреосвященні архієпископи Донецький і Маріупольський Сергій, Рівненський і Острозький Іларіон, Чернігівський і Ніжинський Євстратій, секретар Священного Синоду; тимчасові члени Синоду: Високопреосвященні архієпископи Дрогобицький і Самбірський Яків і Сімферопольський і Кримський Климент і Преосвященний єпископ Одеський і Балтський Марк; керуючий справами Київської Патріархії, намісник Києво-Михайлівського Золотоверхого монастиря Преосвященний єпископ Вишгородський Агапіт, а також інші ієрархи Київського Патріархату.

У числі духовенства Предстоятелю співслужили зокрема: ключар Свято-Володимирського собору протоієрей Борис Табачек, голова Синодального Управління у справах молоді, намісник Свято-Феодосієвського чоловічого монастиря м. Києва архімандрит Макарій Папіш, голова місійного відділу при Управлінні зовнішніх церковних зв'язків протоієрей Валерій Семанцо, голова Видавничого відділу Київської Патріархії протоієрей Олександр Трофимлюк.

За богослужіннями молилися священики Львівської єпархії: районний Радехівський благочинний протоієрей Зеновій Середницький, районний Городоцький благочинний протоієрей Роман Шак та духовенство всіх 11 благочинь єпархії, що супроводжували і звершували духовну опіку над паломниками зі Львівщини.

Паломницьку групу львів'ян, зокрема, супроводжували священик Покровського храму на Левандівці протоієрей Володимир Якеляшек і священик П'ятницького храму на Підзамче ієрей Віталій Федюк.

Співи богослужіння виконував Патріарший хор Свято-Володимирського собору й Академічний хор Київської православної богословської академії.

За Літургією молився Президент України Петро Порошенко з дружиною Мариною.

Також участь у святковому богослужінні взяв директор департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури України Андрій Юраш.

Після Євангельського читання Предстоятель звернувся зі словом до вірян.

У прямому ефірі богослужіння транслювалося телеканалами "Перший Національний" і "5 канал".

Після завершення Літургії духовенство на чолі зі Святійшим Патріархом Філаретом та віряни звершили урочистий хресний хід вулицями Києва від Свято-Володимирського собору до пам'ятника святому Володимиру на Володимирській гірці Дніпровського узбережжя.

Перед пам'ятником святому князю Володимиру був звершений молебень та прочитана молитви за Україну.

Насамкінець із заключним повчальним словом до учасників святкувань звернувся Предстоятель Церкви Святійший Патріах Філарет.

Усього участь у святкових заходах з нагоди 1000-ліття упокоєння святого князя Володимира і 1027-ліття Хрещення Київської Руси-України взяли кілька тисяч вірян.

Під час усіх богослужінь підносилися особливі прохання і молитви про утвердження миру і спокою в Українській державі та визволення українського народу від дії видимих і невидимих ворогів.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

Pоздрукувати матеріал