У день пам'яті рівноапостольного великого князя Володимира керуючий єпархією співслужив Предстоятелю Церкви за Літургією у Володимирському соборі м. Києва

28 липня 2014 року, у день пам'яті рівноапостольного великого князя Володимира - день святкування 1026-ої річниці хрещення Київської Руси-України і престольного свята Свято-Володимирського кафедрального собору м Києва, перебуваючи з робочим візитом у столиці, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій співслужив Предстоятелю Церкви Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету за святковою Божественною Літургією у Патріаршому соборі.


За богослужіннями молилися священики Львівської єпархії: благочинний Бродівського благочиння прот. Василій Шира, благочинний Радехівського благочиння прот. Зеновій Середницький, благочинний Городоцького благочиння прот. Роман Шак та духовенство цих й інших благочинь єпархії, що супроводжували і звершували духовну опіку над паломниками зі Львівщини.

Паломників зі Львова супроводжували священик Покровського храму на Левандівці прот. Володимир Якеляшек і настоятель Покровського храму житлового масиву Рясне-2 ієрей Михаїл Дулька.

Участь у святкуваннях також взяв завідувач канцелярією Львівського єпархіального управління ієрей Артемій Бабленюк.

Співи богослужіння виконував Патріарший хор Свято-Володимирського собору й Академічний хор Київської православної богословської академії.

У прямому ефірі богослужіння транслювалося телеканалами "Перший Національний" і "5 канал".

Після завершення Літургії духовенство на чолі зі Святійшим Патріархом Філаретом та віряни звершили урочистий хресний хід вулицями Києва від Свято-Володимирського собору до пам'ятника святому Володимиру на Володимирській гірці Дніпровського узбережжя.

Біля пам'ятника святому князю Володимиру був звершений молебень та прочитані молитви за Україну та до хрестителя Руси.

Насамкінець зі словом до учасників святкувань звернувся Предстоятель Церкви Святійший Патріах Філарет.

Усього участь у святкових заходах з нагоди 1026-ліття хрещення Київської Руси-України взяли кілька тисяч вірян.

Під час усіх богослужінь підносилися особливі прохання і молитви про утвердження миру і спокою в Українській державі та визволення українського народу від дії видимих і невидимих ворогів.

Pоздрукувати матеріал