У день 14-ої річниці відновлення Михайлівського Золотоверхого собору керуючий єпархією співслужив Предстоятелю Церкви за Літургією у Києво-Михайлівському монастирі

25 травня 2014 року, у неділю 6-ту після Пасхи, про сліпого, день пам'яті свт. Епифанія, єпископа Кіпрського, і свт. Германа, патріарха Константинопольського, 14-ту річницю відновлення Михайлівського Золотоверхого собору Києво-Михайлівського монастиря, керуючий Львівською єпархією Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій на запрошення намісника обителі Преосвященного єпископа Вишгородського Агапіта, вікарія Київської єпархії, співслужив Предстоятелю Церкви Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету за святковою Божественною Літургією у Михайлівському соборі.


За богослужінням Предстоятелю також співслужили: Патріарший намісник Високопреосвященний митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, Високопреосвященні митрополити Білгородський і Обоянський Іоасаф і Черкаський і Чигиринський Іоан; Високопреосвященні архієпископи Рівненський і Острозький Іларіон, Чернігівський і Ніжинський Євстратій, Сімферопольський і Кримський Климент, Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор, Преосвященні єпископи Вінницький і Брацлавський Михаїл; намісник монастиря, керуючий справами Київської Патріархії Преосвященний єпископ Вишгородський Агапіт, вікарій Київської єпархії, Преосвященні єпископи Кіровоградський і Голованівський Марк, Харківський і Богодухівський Митрофан, Васильківський Лаврентій, вікарій Київської єпархії, Преосвященні єпископи Іоан Швець і Адріан Кулик, намісник Свято-Феодосіївського чоловічого монастиря м. Києва архімандрит Макарій Папіш, голова Видавничого відділу Київської Патріархії прот. Олександр Трофимлюк, братія Михайлівської обителі, настоятелі та духовенство храмів м. Києва.

За Літургією молився меценат Церкви підприємець Андрій Мацола.

Після Євхаристійного канону Святійший Патріарх Філарет рукоположив у дияконський сан іподиякона Тарасія Салюка.

Співи богослужіння виконували архієрейський хор Михайлівського собору та Академічний хор Київської православної богословської академії.

Після запричасного стиха проповідь виголосив насельник монастиря ієромонах Арсеній Стебиволк.

Наприкінці Літургії з проповіддю до учасників богослужіння звернувся Святійший Патріарх Філарет.

Опісля Літургії духовенство та віряни звершили урочистий хресний хід довкола Михайлівського собору, який завершився перед західними дверима храму молебнем та молитвою мир в Україні та єдність Українського Православ'я.

Зі словом вітання на адресу Святійшого Патріарха Філарета звернувся відомий дослідник українського козацтва, генерал-полковник Українського реєстрового козацтва, професор Японського університету Кобе Ґакун (Kobe Gakuin University) Йошихіко Окабе (Yoshihiko Okabe), вручивши Предстоятелю Церкви міжнародну відзнаку свого університету, що вручається за вагомий внесок в утвердження миру у світі.

Святійший Патріарх Філарет подякував за слова вітання і нагороду та на знак вдячності за підтримку та увагу японського народу до Української дежави вручив Йошихіко Окабе орден Святого рівноапостольного князя Володимира.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

ВІДЕОРЕПОРТАЖ >>>

ПРОПОВІДЬ >>>

Pоздрукувати матеріал