Слово Високопреосвященного митрополита Димитрія за всенічним бдінням напередодні неділі про блудного сина

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!
Всечесні отці!
Дорогі у Христі брати і сестри!

Я хочу в особливий спосіб привселюдно зараз подякувати академіку Ігорю Івановичу Грициняку і також родині Откович – реставраторам Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України, – за те, ще ними до життя і для нашого вшанування повернута ця прекрасна святиня – ікона Божої Матері “Знамення”!

Історія цієї ікони, як і інших врятованих Ігорем Івановичем ікон доволі сумна. Однак зараз ми бачимо її у прекрасному стані, за що й складаємо подяку реставраторам. Протягом кількох останніх місяців ця ікона вшановувалася вірянами у храмах Городоцького району і сьогодні, у цей святий вечір, у супроводі священиків Городоцького благочиння, Ігоря Івановича і також реставраторів, прибула до нашого Покровського собору. Згідно бажання Ігоря Івановича ця ікона відтепер знаходитиметься у нашому храмі.

Сама Богородиця, переконаний, знає, чому Вона прибула через цю святу ікону саме до цього храму. Ми можемо лише можемо говорити, що в цьому виявляється Її особлива милість до нас, адже і в акафісті цій іконі співається: радуйся, Владичице, знаменння милості нам являюча! І ми, звичайно, сподіваємося на те, що присутність Божої Матері в нашому храмі у цій іконі подасть душам нашим довгоочікуваний спокій, Боже змилування і мир на нашій землі.

Як ви вже знаєте, Ігор Іванович став уже постійним нашим меценатом, ктитором нашого собору. Адже заслуговує згадки й інша велика святиня нашого собору – ще одна ікона Пресвятої Богородиці з мощами чотирьох святих, подарована нам також Ігорем Івановичем. Ця ікона, яка походить із Західного Поділля, через що ми називаємо її “Подільською іконою Божої Матері”, перебуває ліворуч на одній із колон собору. І я, власне, зауважую, що багато людей вшановують її, підходячи, прикладаючись до неї і молячись перед нею до Пресвятої Богородиці. Так само, я думаю, належне пашенування віддаватиметься й іконі “Знамення”, яка поки що розташовуватиметься на середині храму, а згодом ми знайдемо для неї найкраще місце. Переконаний, через цю ікону багатьом віруючим людям, які приходитимуть до собору зі щирою вірою і молитвою, явиться милість Божа.

Тож, хочу ще раз подякувати Ігорю Івановичу і нашим прекрасним реставраторам, які повертають до життя святині нашого народу, і, звісно, побажати многих і благословенних літ життя!

(слово виголошене після всенічного бдіння у Покровському кафедральному соборі в суботу напередодні неділі про блудного сина, 7 лютого 2015 року Божого)
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


СЛОВО МИТРОПОЛИТА ДИМИТРІЯ >>>

Pоздрукувати матеріал