Слово Високопреосвященного митрополита Димитрія за поминальним богослужінням у першу річницю розстрілів мітингувальників на Київському Майдані

Ваше Високопреосвященство, митрополите Макаріє!
Всечесні отці!
Дорогі у Христі брати і сестри!
Шановна львівська громадо!

Ми зібралися тут для того, щоби пом’янути наших героїв – Героїв Небесної Сотні, які внаслідок трагічних подій річної давнини відійшли від нас у вічність.

Дуже часто ми запитуємо себе: чому так сталося, що Господь забрав їх, ні в чому не винних патріотів, від нас? У цьому було попущення Боже, щоби через такі страшні події явити їх героями.

Священики, які перебували рік тому на Майдані, засвідчують дуже незвичайні речі: коли всі відчували, що насувається небезпека і бачили, як беркутівці оточують Майдан, до священиків на Сповідь вибудовувалися цілі черги. Я вірю, що серед них були й герої Небесної Сотні, які вже усвідомлювали на яку боротьбу, звитяжну боротьбу вони йдуть.

Зараз на всіх майданах нашої великої України, починаючи від Києва, в усіх містах і навіть у селах тривають подібні пам’ятні заходи. Наше національне всенародне стояння спротиву продовжується. З нами Бог! А в серці нашому – Україна, – найдорожче що в, як народу, нас є. І я вірю, що ми переможемо ворога і зробимо це найперше через нашу віру та молитву. І саме до цієї ще більш посиленої молитви за Україну закликає всіх нас прийдешній Великий піст.

Я звертаюся до наших берегинь, до наших жінок – матерів, сестер, доньок: моліться за Україну, моліться за наших чоловіків! А наші воїни, солдати, які так скромно стоять тут, із нами, позаду, я вірю, вони захистять нас, захистять Україну і переможуть ворога.

З нами Бог і Україна! З нами Бог і ніхто проти нас! З нами Божа Матір і ніхто проти нас!

Слава Україні! Слава Героям!

(слово виголошене після заупокійної панахиди за загиблими майданівцями на площі перед пам’ятником Тарасу Шевченку в першу річницю розстрілів на Київському Майдані, 20 лютого 2015 року Божого)
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
Pоздрукувати матеріал