Слово Високопреосвященного митрополита Димитрія після молебню перед початком нового навчального року у Львівській православній богословській академії

В Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!
Всечесний отець-ректор! Шановні викладачі!
Всечесні отці! Дорогі студенти, батьки і гості!

Перш за все, я хотів би вас привітати із цим днем, Днем знань, днем початку навчального року і в школах загальноосвітніх, і в вишах, і в наших православних духовних академіях, і в нашій Львівській православній богословській академії.

Цим молебнем ми розпочинаємо новий навчальний рік. У цей день, перш за все, хочеться привітати тих, хто вступив на перший курс, і тих, хто продовжуватиме навчання в нашій Львівській православній богословській академії. Будь-яка наука є тяжкою, потрібно кожному студенту з відповідальністю ставитися до обраного шляху. Як ви знаєте, науки світські діляться на два напрямки - це гуманітарні і точні науки. Я не хотів би богословську науку віднести чи до одного напрямку, чи тим більше до другого, тому що богословська наука – це наука особлива. І те, що ви обрали богословську науку, богослів’я - це означає те, що ви будете спілкуватися не просто з викладачами, носіями знань богословських, церковно-історичних, літургічних, духовно-моральних, але й з Богом, тому що джерелом цієї науки є Бог. Ви будете безпосередньо з ним спілкуватися. Недаремно просвітителі церкви знайшли ключ до розуміння богословської науки , сказавши так, що той, хто не молиться, не може пізнати богослів’я, не може пізнати самого Бога. І тому богослів’я без Духа Святого неможливе, як і богослов без молитви. Тому ми сьогодні науку нашу, православну, богословську, розпочинаємо молитвою перед Богом, де просимо, щоби вас Господь обрав і зробив синами світла, синами Його вчення.

Дорогі студенти від вас, якщо думати по-земному, нічого особливо не вимагається. За вами стоять викладачі цієї академії, ректор, проректор, інспектори, про вас піклуються ще батьки вдома, які кожного разу будуть вас чекати, запитувати, як ваша наука, які ваші успіхи. Про вас, як майбутніх пастирів, турбуватиметься Бог, який покликав вас на це високе служіння. Отже, від вас вимагається тільки одне – істинно, правдиво будувати стосунки з Богом. І пам’ятати, що Бог є Всюдисущим і Всевидячим. І вранці, і вночі, і вдень ви повинні молитовно завжди бути з Богом; ви повинні стати справжніми духовними воїнами. Від вас наше суспільство, Церква і Бог чекають, щоб ви стали справжніми пастирями. Можливо, коли в нас буде багато справжніх пастирів, тоді в нас не буде війни; якщо в нас буде єдина церква, православна, в якій ви будете пастирями, священнослужителями ,– у нас не буде війни.

Отже, подивіться, яка велика відповідальність перед вами стоїть, щоб ви були синами світла і синами миру. Я думаю, і впевнений, що ви з великою відповідальністю і серйозністю обираєте сьогодні цей шлях.

Хочеться побажати викладачам з перших днів наснаги, також великої відповідальності, тому що на вас будуть зорувати ті, хто хоче знати Бога й богословську науку. Ви є носіями цих знань, і ці знання ви повинні засіяти гарним зерням у серцях наших вихованців та студентів.

Нехай Боже благословення, Покров Божої Матері, заступництва святих Василія Великого, Григорія Богослова та Іоана Золотоустого, наших просвітителів Кирила і Мефодія, святих рівноапостольних Володимира і Ольги, всіх святих Землі Української перебуває над усіма вами. Амінь!


(слово виголошене після завершення молебню перед початком нового навчального року у Львівській православній богословській академії в Академічному храмі свт. Іоана Золотоустого 1 вересня 2016 року Божого)

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
Pоздрукувати матеріал