Протоієрей Віктор Кайда взяв участь у вшанування пам'яті жертв концентраційного табору ''Шталаг-328''

11 квітня 2016 року, в Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів, у Львові відбулися заходи із вшанування пам'яті жертв концентраційного табору ''Шталаг-328'' на Цитаделі.


Організатором поминальних заходів виступила Львівська обласна державна адміністрація.

Львівську єпархію з благословення Високопреосвященного митрополита Димитрія представляв священик Покровського кафедрального собору м. Львова протоієрей Віктор Кайда.

Розпочалося вшанування жертв концтабору екуменічною заупокійною літією.

Опісля завершення богослужіння до учасників зібрання зі словом звернувся, зокрема, протоієрей Віктор Кайда.

"Особливо важливою є наша пам'ять про ці жертви в умовах неоголошеної війни на Сході України. Там новий світовий злочинний режим творить своє бісівське беззаконня. Але ми знаємо, чим завершилась земна дорога фашистів і нацистів. Віримо, що з Божою допомогою переможемо і сьогодні", - зазначив у своєму слові отець Віктор.


Довідка:

Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів встановлений 11 квітня на згадку про інтернаціональне повстання проти гітлерівців в'язнів концтабору у Бухенвальді 11 квітня 1945р.

Stalag 328 (Konzentrationslager der Standard 328, Шталаг 328) - створений німецьким військовим командуванням табір для радянських військовополонених (пізніше поповнений військовополоненими і в'язнями з інших країн), що існував у Львові з 1941 по 1944 рр. Тут померло близько 140 тисяч військовополонених.

З грудня 1942 концтабір на львівській Цитаделі став одним із підтаборів "дисциплінарного табору" (Straf-Kompagnie) "Шталаг 325" у Раві-Руській.

Режим і харчування в таборі спеціально були розраховані на ослаблення і повільне знищення всіх ув'язнених. Під загрозою розстрілу німецька адміністрація змушувала ув'язнених працювати з ранку до пізньої ночі. Приміщення табору не опалювалися. Існують не поодинокі документальні свідчення про людоїдство у таборі.

Нацисти практикували розстріли, видачу отруєної їжі й умисне поширення різних епідемічних захворювань, серед яких провідне місце займав висипний тиф.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

Переглядів: 1734

Pоздрукувати матеріал