Протоієрей Сергій Кирилюк взяв участь в роботі міжнародної богословської наукової конференції

3 червня 2021 року у Волинській православній богословській академії відбулась міжнародна богословська наукова конференція «Церква Христова: місія, діалог традицій та виклики сьогодення».


Участь у конференції взяли представники різних навчальних закладів та наукових інституцій України та закордону.

З благословення високопреосвященного митрополита Димитрія від Львівсько-Сокальської єпархії участь в конференції взяв кандидат медичних наук, доцент кафедри психіатрії і психотерапії факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, очільник Консультативного Центру Кризових станів, психосоматичних розладів, депресій і узалежнень, медичний капелан Православної Церкви України, протоієрей Сергій Кирилюк та виступив з доповіддю «Медичне капеланства, психосоматична та фармацевтична опіка: концепція розвитку (концепція розвитку медичного капеланства священика Сергія Кирилюка)». В доповіді о. д-р Сергій Кирилюк висвітлив авторське бачення медичного капеланства в Україні, яке концептуально ґрунтується на збалансованому виваженому піклуванні духа і душі і тілесності Людини, а також презентував напрацювання Консультативного Центра від часу його заснування у березні 2014 року та про модель його функціонування і перспективи імплементації таких центрів по всіх єпархіях Православної Церкви України.

Пленарне засідання відкрив координатор конференції проректор з наукової роботи ВПБА прот. Владислав Фульмес, який оголосив регламент роботи.

Ректор ВПБА прот. Володимир Вакін привітав усіх учасників з початком роботи конференції. Духовний батько навчального закладу митрополит Михаїл виступив з вітальним словом. Архіпастир виразив слова радості з приводу проведення міжнародної конференцій, в якій беруть участь не тільки представники духовних навчальних закладів, але й багато інших наукових та навчальних інституцій України та закордону.

Модерував роботу конференції викладач кафедри Священного Писання і Богослів’я ВПБА прот. Віктор Пушко.

На пленарному засіданні з доповідями виступили: прот. Георгій Коваленко, ректор Відкритого Православного Університету Святої-Софії Премудрості з темою «Цифрове богослів’я», Павло Юрійович Павленко, доктор філософських наук, провідний науковий співробітник Інституту філософії імені Г. С. Сковориди НАН України, який розповів про «Християнське середовище України в системі парадигм глобалізованого світу XXI століття», Petros Vassiladis, заслужений професор Університету Арістотеля (Салоніки, Греція) на тему «The CEMES COVID-19 pandemic project. A hope for renewal in the Orthodox Church».

Відтак, обговорення тем конференції продовжилось на секційних засіданнях. Першу групу координував завідувач кафедри Священного Писання і Богослів’я ВПБА прот. Миколай Цап’юк; другу - прот. Віктор Пушко.

Слід зазначити, що в конференції взяли участь представники найрізноманітніших сфер сучасного богослов’я в Україні, а саме –

прот. Андрій Дуденко, доктор філософії з богослів’я, викладач кафедри Церковно-практичних дисциплін КПБА, Людмила Олександрівна Филипович, доктор філософських наук, професор, завідувач відділу філософії та історії релігій Інституту філософії імені Г. С. Сковориди НАН України, Eirini Artemi, професор богослів'я у Грецькому відкритому університеті (Патри, Греція), Ірина Миколаївна Преловська, доктор історичних наук, старший науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України; доктор церковно-історичних наук, професор КПБА, Георгій Данилович Филипович, кандидат філософських наук, член Української асоціації релігієзнавців та інші.

Конференція проходила в онлайн режимі на платформі «Zoom». Робочими мовами конференції були українська та англійська. Після завершення праці в секціях відбулося підбиття підсумків та закриття конференції. Матеріали обговорення бутить опубліковані в колективній монографії серії Українські богословські студії видавництва «Дух і Літера».


Більше про конференцію: http://www.vpba.edu.ua/news/mizhnarodna-bogoslovska-naukova-konferenciya-cerkva-khristova-misiya-dialog-tradiciy-taПрес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
Pоздрукувати матеріал