Покровський кафедральний собор взяв участь у фестивалі ''Ніч у Львові 2014''

З благословення Високопреосвященного митрополита Львівського і Сокальського Димитрія кафедральний собор Покрова Пресвятої Богородиці м. Львова підтримав ініціативу відділу промоції міста Львівської міської ради та долучився до щорічного фестивалю ''Ніч у Львові'', що цьогоріч проходив під гаслом ''ніч духовності і миру''.


13 липня 2014 року, ввечері, Покровський собор був відчинений для вірян і туристів, для яких була підготовлена спеціальна пізнавальна та духовно-культурна програма.

Так, у програмі заходів для всіх відвідувачів собору у цей час була підготовлена екскурсійна програма, яку проводив директор наукової бібліотеки Львівського національного університету ім. Івана Франка доцент Василь Кметь.

Під час півгодинної екскурсії гості мали змогу дізнатися передумови і обставини заснування і будівництва храму, про різні епохи у його історії, особливість його архітектурного ансамблю, великих постатей, чиї життя і діяльність пов'язується зі собором, його православну сучасність.

Екскурсійна розповідь супроводжувалася мультимедійною презентацією, в якій присутні могли побачити унікальні давні світлини із зображенням екстер'єру та інтер'єру храму.

Окремо гостей ознайомлювали зі святинями собору, серед яких список чудотворної ікони Львівської Божої Матері, ікони святителя Макарія Київського і великомучениці Варвари з частками мощів святих, старовинна Західноподільська ікона Божої Матері з частками мощів святих апостолів, ікона Божої Матері "Годувальниця", привезена зі Святої Гори Афон.

У другій половині відвідин до уваги екскурсантів пропонувався концерт духовних піснеспівів у виконанні Академічного хору Львівської православної богословської академії (регент - Любов Кобилецька).

Насамкінець відвідувачам храму пропонувалося спільно помолитися за Україну - за примноження у ній миру і спокою. Очолював молитву благочинний Академічного храму свт. Іоана Золотоустого ЛПБА ієрей Назарій Лозинський.

Загалом протягом вечора храм відвідало понад дві сотні людей.

Варто зауважити, що також до фестивалю долучилися і найстаріші храми Львова - Княжий храм свт. Миколая Чудотворця і П'ятницький храм на Підзамче.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

Pоздрукувати матеріал