Подячне слово Високопреосвященного митрополита Димитрія Предстоятелю Церкви після Літургії на цілющому джерелі присілка Заглина

Ваша Святосте!

Дорогий наш Патріарше і Отець!

Ми низько, до землі, кланяємось Вам за те, що Ви вже вчетверте відвідуєте це святе місце, де колись чудесно явилася Божа Матір! Явилася Вона тут у трагічні часи для нашого українського народу, коли в нас не було держави, коли наш народ не знав, що його чекає в майбутньому, і тоді нашою державницею, нашою правителькою і надією стала Божа Матір.

Пресвята Богородиця заступалася за цей край, за це святе місце, простягла тут свій чесний мафорій і явила Свою особливу ласку і милість. Подібно це відбувалося в усіх кутках України. Минали десятиліття, століття, а сюди, на це святе місце, все так само безперестанку ішов народ почерпнути з джерела святої води, яку благословляла Сама Божа Матір. Ось тут, поруч із нами, є отець Ярослав Кунинець, який ще із 70-х років минулого століття оберігає це святе джерело, це святе місце. По ньому їздили бульдозерами, іншими спеціальними засобами і технікою хотіли знищити не лише це місце і джерело, але й навіть пам’ять про нього, але, Ви бачите, всі їхні намагання закінчилися нічим і з кожним роком тут все більше і більше народу, який прагне почернути не лише цілющої води з джерела, але й також прагне почерпнути живої води Вашого святительського слова.

У цей неймовірно важкий час, коли наша струджена Галицька земля все більше і більше вкривається могилами наших сучасних героїв, я хотів би, Ваша Святосте, щоби Ви зараз вручили відзнаку - медаль “За жертовність і любов до України” батькам загиблого героя, який впав смертю хоробрих в селі Благодатному - Вашій малій Батьківщині. Ці батьки зараз знаходяться тут і я просив би Вас вручити медаль Василисі Петру Степановичу, посмертно.

Ваше Святосте! Поза всім, хоч і сумують наші серця, але дух бадьориться і радіє. І ми дякуємо Вам за Ваші труди, за Ваш візит, звершену молитву і мудре слово! Я хочу вручити Вам цю просфору, як символ нашої спільно соборно звершеної Божественну Літургію, за якою Ви предстояли перед престолом, перед Божою Матір’ю і молилися за нашу багатостраждальну, але віримо, що богомбережену Україну.

Як знак нашої шани, любові і подяки прийміть також і ці квіти - хризантеми, останні квіти осені. Як ці квіти полум’яніють для Вас своїми барвами, так просимо Вас полум’яніти для нас і з року в рік приїжджати на це святе місце і звершувати тут Божественну Літургію.

Іс полла еті Деспота! Многих і благословенних Вам літ!

(слово виголошено після Божественної Літургії на цілющому джерелі присілка Заглина (с. Монастирок, Жовківського р-ну) в рамках щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі під час Першосвятительського візиту Предстоятеля до Львівської єпархії в день Покладення чесного поясу Пресвятої Богородиці, 13 вересня 2015 року Божого)
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
Pоздрукувати матеріал