"Отче наш - людина звертається як до батька, такими словами ми стаємо синами Божими", - протоієрей Михаїл Сивак під час лекції зі Священного Писання на Львівських братських студія

25 листопада 2016 року в Залі засідань Львівського єпархіального управління відбулася чергова лекція зі Священного Писання в рамках Львівських братських студій, що діють при Покровському кафедральному соборі м. Львова.


Лекція була присвячена Священному Писанню Нового Завіту, а саме тлумаченню 6-го розділу Євангелія від Матфея, де мова йде про Господню молитву.

Лектором виступив проректор Львівської православної богословської академії протоієрей Михаїл Сивак.

"Отче наш" - зразок молитов. За своєю суттю усі молитви мають бути як ця.

Отець Михаїл разом з аудиторією слухачів детально розібрали питання християнського погляду на молитву:

 • "Отче наш" - людина звертається як до батька, такими словами ми стаємо синами Божими.

Чому наш? Усвідомлення церкви. Книга Буття - словесна ікона; ікона життя. Адам і Єва.

Єва допомога Адамові самоідентифікуватися, тому людині не варто бути самій, усвідомлення своєї особистості - Єва - помічник, щоби зрозуміти це. Людина спасається в церкві, ми вчимося любити тому, християни - це ті, хто живе церковним життям.

 • "Що єси на небесах"

Коли Мойсей запитував Бога, хто він, Бог відповів: "Я той, хто я є". Сущий - ще одне ім'я Бога, тобто той, який не потребує жодних умов для існування.

"На небесах" - вказівка на світ духовний.

7 прохань:

 • "Нехай святиться ім'я Твоє", - прославляти Бога потрібно для людей, тому що це треба для нас, оскільки спілкуючись з Богом, ми освячуємося, наближаємося до райського стану.
 • "нехай прийде Царство Твоє", - людина покликана до абсолютного щастя, а рай - це місце абсолютного блаженства.
 • "нехай буде воля Твоя як на небі, так і на землі", - для того, щоби людина спаслася, є Божий промисел. Що це таке? По суті, це підказки людині впродовж її життя; шлях, скерування її до щастя.
 • "хліб наш насушний дай нам сьогодні", - насушний хліб - той, який має сутність - це Бог. неправильний переклад "хліб наш сьогоднішній".
 • "і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим"
 • "і не веди нас у спокусу"
3 джерела спокуси:

 1. людина;
 2. інші люди;
 3. диявол.
Позитивне значення спокуси - людина може протистояти спокусі. Святі отці трактують спокусу як протистояння, не піддатися, а перемогти їй.
У другій половині зустрічі, традиційно, її учасники мали змогу поставити питання лекторам на тему прослуханої лекції чи будь-якої актуальної для них духовної проблеми.

Зазначимо, метою таких духовних зустрічей-бесід і лекцій є глибше ознайомлення воцерковлених християн із церковною історією, основами християнського богослів'я, більш ґрунтовне вивчення Біблії. Окрім того подібні лекції мають на меті допомогти тим людям, які роблять лише перші кроки в християнстві.

Зустрічі проводяться щоп'ятниці за адресою м. Львів, вул. Грушевського, 2.

Контактний телефон для охочих приєднатися до аудиторії слухачів Львівських братських студій - 096 450 4000 (Марія).

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


Переглядів: 1468

Pоздрукувати матеріал