Освята меморіальної плити бойовій управі Легіону УСС

У неділю 13 листопада 2011 року у Львові, по вулиці Драгоманова 12, відбулося відкриття меморіальної таблиці Українській бойовій управі Легіону Українських Січових Стрільців. Одним з ініціаторів створення такої меморіальної плити є історик, професор Ярослав Лялька.

З благословення Високопреосвященного митрополита Львівського і Сокальського Димитрія чин освячення таблиці звершили клірик Свято-Покровського кафедрального собору, проректор ЛПБА ієрей Михаїл Сивак та помічник інспектора ЛПБА ієрей Іван Гунько.

Після освячення о. Михаїл виголосив повчальне слово, зазначивши у ньому наступне: «Незалежність України — це Дар Божий, котрий необхідно берегти всією душею. Скільки людей, скільки героїв нашої рідної землі поклали своє життя за волю нашого народу! У різні часи: чи то в період княжої Русі, чи в період Козаччини, чи в часи національного піднесення XVIII—XIX стт., чи в буреломне ХХ ст., — завжди знаходилися щирі патріоти, котрі відстоювали честь своєї Батьківщини. Кожен з нас, хто буде споглядати цю меморіальну плиту, повинен згадувати, якою ціною нам далася незалежність, скільки поколінь українців мріяло про вільну державу, а також у своєму серці промовляти молитву за спокій всіх полеглих воїнів, котрі «положили душу свою за друзів своїх»».

Опісля слова о. Михаїла до присутніх людей, що зібрались з нагоди відкриття меморіальної плити, звернулись провідні науковці-історики, а також меценати та представники партійних організацій, за сприяння яких власне і уможливилась ця подія.

Лука Карпюк,
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
ФОТОАЛЬБОМ >>>

Pоздрукувати матеріал