Офіційна програма Першосвятительського візиту Предстоятеля до Львова розпочалася відвідинами Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного

12 вересня 2016 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у рамках Першосвятительського візиту до Львівської єпархії відвідав Національну академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.


Святійшого Патріарха Філарета супроводжував очільник єпархії Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, а також Патріарший намісник Високопреосвященний митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, Високопреосвященний митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, Високопреосвященні архієпископи Рівненський і Острозький Іларіон і Чернігівський і Ніжинський Євстратій.

На стройовому плацу Предстоятеля зустрічали начальник Національної академії сухопутних військ генерал-лейтенант Павло Ткачук, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, військовий прокурор Західного регіону України полковник юстиції Олег Сенюк.

Відвідини Академії Святійший Патріарх Філарет розпочав з покладання квітів на Алеї Слави випускників вишу, які загинули під час виконання військового обов’язку в зоні АТО на Сході України.

Предстоятель ознайомився із системою підготовки майбутніх офіцерів Збройних Сил України різних родів сухопутних військ, відвідавши заняття в центрі імітаційного моделювання та поспілкувавшись із курсантами.

Також Святійший Патріарх Філарет відвідав музей Академії, де оглянув експозицію, присвячену участі випускників та військовослужбовців Академії у виконанні бойових завдань в зоні АТО, та інші експозиції, що розповідають про минуле та сучасність факультетів Академії та її славетних випускників - Героїв України та кавалерів ордену гетьмана Богдана Хмельницького.

Предстоятель поспілкувався з дружиною загиблого в зоні АТО випускника Академії лицаря ордена Богдана Хмельницького ІІІ ступеня бійця військ спеціального призначення капітана Кирила Андреєнка - Оленою:

"Ви повинні знати, що віра наша є така, що життя не закінчується після смерті, але у вічності лише розпочинається справжнє життя. З чоловіком ви хоч і розлучені тілесно, але об'єднанні любов'ю, бо справжня любов є вічною і вона ніколи не минає. Ваш чоловік, як і інші наші воїни, є безсумнівно героєм, і він приніс найбільшу жертву, яку тільки можна було - віддав життя своє за свою Батьківщину і свій народ, - чим звершив заповідь найвищої любові. Церква завжди пам'ятатиме у молитвах усіх наших героїв", - зазначив Святійший Патріарх Філарет.

"Я дуже вдячна Вам, Ваша Святосте, за підтримку, яку Ви висловлюєте особисто мені та всім сім'ям, які втратили своїх чоловіків на Сході України. Ми відчуваємо її і щиро вдячні за це Вашій Церкві", - зауважила дружина новітнього героя України Олена Андреєнко.

На згадку про перебування у Національній академії сухопутних військ Святійший Патріарх Філарет зробив запис у книзі почесних гостей музею, де, зокрема, зазнаив: "Закликаю Боже благословення на Національну академію сухопутних військ - вірних захисників нашої державної незалежності".

У рамках відвідин Святійшим Патріархом Філаретом Національної академії сухопутних військ також відбулася зустріч Предстоятеля з керівним складом та курсантами Академії.

У своєму слові Патріарх наголосив:

"Ми миролюбива нація. Ми будучи третьою за потужністю ядерною державою у світі добровільно відмовилися від ядерної зброї. Ми не хочемо воювати і нападати на когось, але свого ми не віддамо! Що ми робимо на Сході? Захищаємо не тільки себе, свою державу, ми там захищаємо мир у Європі!"

Опісля виступу Святійший Патріарх Філарет вручив високі церковні нагороди - медалі святого великомученика Юрія Переможця та медалі "За жертовність і любов до України", - кращим військовослужбовцям Академії.

Окрім того Предстоятель нагородив орденом святого великомученика Юрія Переможця начальника Академії генерал-лейтенанта Павла Ткачука.

У свою чергу на згадку про відвідини Академії генерал-лейтенант Павло Ткачук подарував Святійшому Патріарху Філарету сувеніри та книгу пам’яті загиблих випускників Академії.

Окрім цього сьогодні відбулася зустріч Святійшого Патріарха Філарета з міським головою Львова Андрієм Садовим.


Також нагадаємо, в останній день відвідин Львівської єпархії, 13 вересня, Предстоятель очолить відправу Божественної Літургії на цілющому джерелі присілка Заглина (с. Монастирок, Жовківський р-н) в рамках щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до місця чудесного явлення Божої Матері.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

Переглядів: 1856

Pоздрукувати матеріал