Некролог клірика Покровського кафедрального собору новопреставленого протоієрея Йосифа Стегнія

23 листопада близько 17 год, внаслідок важкої хвороби оперованого шлунку після його онкологічного захворювання, на 63-му році життя спочив у Бозі клірик Львівсько-Сокальської єпархії, священик кафедрального собору Покрова Пресвятої Богородиці м. Львова протоієрей Йосиф Стегній.


Некролог

Протоієрей Йосиф Стефанович Стегній народився 19 лютого 1951 року у с. Стільсько, Миколаївського р-ну Львівської області.

Протягом 1958-1966 років здобував середню освіту у Стільській восьмирічній школі.

1966-1968 роки - навчання у Погорецькому професійно-технічному училищі за спеціальністю машиніст бульдозерів, скреперів, грейдерів.У 1970 році закінчив повний курс Миколаївської вечірньої школи, під час навчання у якій працював за спеціальністю у Миколаївському шляховому будівництві.

У 1973 році вступив на перший курс Ленінградської духовної семінарії.У 1975 році одружився із дівчиною П'ясецькою Надією Петрівною. У 1976 році народилась донька Маріанна.У 1976 році після завершення трьох курсів Леніградської семінарії у зв'язку зі сімейними обставинами повернувся до Львова та паралельно продовживи навчання у Московській духовній академії, навчання у якій, однак, з благословення керуючого Львівською єпархією преосвященного митрополита Львівського і Тернопільського Миколая Юрика і дозволу ректора МДА преосвященного архиєпископа Дмитрівського Володимира, повний курс навчання у ній не завершив.У 1975 році преосвященним митрополитом Ленінградським Никодимом рукоположений у сан диякона і цього ж року - у сан пресвітера.Наказом преосвященного митрополита Львівського і Тернопільського Миколая Юрика № 676 від 1 липня 1976 року призначений настоятелем святителя Миколая Чудотворця с. Чорнушовичі з правом служіння у Свято-Троїцькому храмі с. Тарасівка та правом задовольняти релігійні потреби віруючих у селі Журавники Пустомитівського району Львівської області.Наказом преосвященного митрополита Львівського і Тернопільського Миколая Юрика №712 від 14 липня 1978 року призначений кліриком кафедрального собору святого Юра м. Львова.

Наказом преосвященного митрополита Львівського і Тернопільського Миколая Юрика №1588 від 22 листопада 1979 року звільнений зі штату священиків кафедрального собору святого Юра і призначений кліриком храму Преображення Господнього м. Львова.Наказом №30 від 17 січня 1991 року преосвященним єпископом Львівським і Дрогобицьким Андрієм Гораком призначений настоятелем храму Різдва Пресвятої Богородиці житлового масиву Білогорща м. Львова.Був нагороджений богослужбовими нагородами: у 1977 році - набедреником і правом носіння скуфії, у 1980 році - наперсним хрестом, у 1983 році - возведенням у сан протоієрея, у 1989 році - палицею, у 1992 році - хрестом з прикрасами, у 1996 році - правом носіння митри.1 червня 2000 року преосвященним митрополитом Львівським і Сокальським Андрієм нагороджений ювілейною медаллю "2000-ліття Різдва Христового".Протягом багатьох років отець Йосиф був сотрудником протоієрея Андрія Горака (пізніше преосвященного митрополита Львівського і Сокальського Андрія) ще за часів його служіння у Преображенському храмі м. Львова, а потім і будучи кліриком Покровського кафедрального собору м. Львова.У 2012 році отець Йосиф занедужав і лікарі виявили у нього онкологічне захворювання шлунка. Було проведене хірургічне лікування.Протягом 1,5 роки з благословення керуючого єпархією Високопреосвященного митрополита Димитрія у кафедральному соборі та храмах Львівського благочиння священнослужителі підносили молитви за здоров'я і зцілення протоієрея Йосифа.Отець Йосиф повернувся до служіння і ще протягом кількох місяців звершував богослужіння у Покровському соборі.Однак згодом у нього розвинулась важка хвороба оперованого шлунка та далися в знаки наслідки перенесеного захворювання. І відтак 23 листопада на 63-му році життя протоієрей Йосиф Стегній спочив у Бозі у своєму будинку у м. Львові, в оточенні рідних і близьких.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


Переглядів: 5103

Pоздрукувати матеріал