Некролог клірика Покровського кафедрального собору новопреставленого протоієрея Ярослава Хомина (ДОДАНО СВІТЛИНИ)

8 грудня внаслідок тривалої хронічної хвороби серця на 62-му році життя спочив у Бозі клірик Львівсько-Сокальської єпархії, священик кафедрального собору Покрова Пресвятої Богородиці м. Львова протоієрей Ярослав Хомин.Некролог

Протоієрей Ярослав Васильович Хомин народився 24 грудня 1953 року в с. Пісочне, Миколаївського р-ну, Львівської області.

Протягом 1961-1971 років здобував середню освіту в Черницькій середній загальноосвітній школі.

Після завершення навчання протягом року працював на Львівському телевізійному заводі "Електрон".

1972-1974 роки - проходження строкової армійської служби.

У 1974 році вступив до Одеської духовної семінарії, яку закінчив у 1977 році. Цього ж року поступає в Московську духовну академію та на регентські курси при Академії, які закінчує в 1980 році. Саму ж Академію закінчує у 1981 році і здобуває вчений ступінь кандидата богослів'я.З грудня 1979 року по липень 1981 року працює референтом у Відділі зовнішніх церковних зв'язків Московської Патріархії.

У 1979 році одружився із дівчиною Совик Марією Степанівною. У 1981 році народився син Володимир.27 вересня 1979 року, в день свята Воздвиження Чесних Древ Животворчого Хреста Господнього, преосвященним архієпископом Дмитровським Володимиром Сабоданом рукопокладений в сан диякона, а в наступному 1980 році, в день свята Вознесіння Господнього, - у сан пресвітера.
Після закінчення навчання наказом Учбового комітету при Священному Синоді №131 від 21 травня 1981 року за підписом його голови - митрополита Талінського та Естонського Алексія, - направлений в розпорядження преосвященного митрополита Львівського і Тернопільського Миколая Юрика для служіння у Львівській єпархії.
З 25 червня по 25 липня 1981 року - проходить пастирську неопресвітерську практику в Преображенському храмі м. Львова під керівництвом настоятеля парафії протоієрея Володимира Романчука.

"Священик Хомин Я.В. служив богослужіння: Св. Літургії, молебні, панахиди. Уділяв Св. Тайн хрещення, миропомазання, сповіді і вінчання. Служив похорони. Усі богослужіння служив побожно і згідно уставу Православної церкви. Свої священичі обов'язки виконував совісно і точно. У поведінці чемний і послушний. Він належно ознакомлений з адміністративними і душпастирськими обов'язками священика і може бути призначений на самостійну душпастирську працю", - таку характеристику надав до канцелярії Львівсько-Тернопільської єпархії протоієрей Володимир Романчук.

Наказом преосвященного митрополита Львівського і Тернопільського Миколая Юрика № 1537 від 14 вересня 1981 року призначений священиком Свято-Юрського кафедрального собору м. Львова.

Наказом преосвященного митрополита Львівського і Тернопільського Миколая Юрика №1571 від 6 грудня 1982 року призначений священиком Свято-Петропавлівської парафії м. Львова.
Проте вже за три з половиною роки наказом преосвященного митрополита Львівського і Тернопільського Никодима Руснака №593 від 27 червня 1986 року знову повернений на посаду клірика Свято-Юрського кафедрального собору м. Львова.
Після буремних подій початку 90-их років минулого століття, наказом №131 від 28 травня 1991 року преосвященним єпископом Львівським і Дрогобицьким Андрієм Гораком призначений кліриком храму покровського кафедрального собору м. Львова.
Був нагороджений богослужбовими нагородами: у 1981 році - правом носіння камілавки і наперсним хрестом (Святійшим Патріархом Піменом), у 1987 році - возведенням у сан протоієрея, у 1988 році - хрестом з прикрасами (Святійшим Патріархом Піменом), у 1992 році - правом носіння митри (Блаженнійшим митрополитом Київським і всієї України Філаретом (нині Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України)).
1 червня 2000 року преосвященним митрополитом Львівським і Сокальським Андрієм нагороджений ювілейною медаллю "2000-ліття Різдва Христового".
Отець Ярослав мав добрі музичні дані та здобув регентську освіту. Керував співом духовенства під час недільних та урочистих святкових богослужінь.
Окрім того, отець Ярослав завжди дбав про храм. Саме за його безпосередньої участі Покровський кафедральний собор відродився, оновлювався та постійно прикрашався.
"Це священик, дякуючи котрому більшість парафіян приходять до нашого храму послухати Служби Божі, проповіді отця Ярослава, які можуть виголошуватися тільки людиною глибоко віруючою, з чистим серцем.

Крім того, отець Ярослав є ще й дуже порядним сім'янином, кришталево чистим.

Після богослужіння, котрі веде отець Ярослав, хочеться вірити і знову приходити до храму, щоб послухати його проповіді. Такі служби може провадити тільки людина з чистим сумлінням перед Богом і перед людьми", - так відгукувалися про протоієрея Ярослава Хомина прості парафіяни Покровського собору в одному із звернень до преосвященного митрополита Андрія Горака.Однак, на жаль, отець Ярослав не відзначався міцним здоров'ям, уже протягом довгого часу він страждав від хвороби серця, прогресувала серцева недостатність. І 8 грудня на 62-му році життя серце протоієрея Ярослава Хомина перестало битися і він спочив у Бозі у своєму будинку у м. Львові, в оточенні рідних і близьких.


Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


Переглядів: 5295

Pоздрукувати матеріал