На свято Винесення древ Чесного і Животворчого Хреста Господнього Високопреосвященний митрополит Димитрій звершив Божественну Літургію у Покровському соборі

14 серпня, на свято Винесення древ Чесного і Животворчого Хреста Господнього, пам'ять семи мучеників Маккавеєвих: Авима, Антоніна, Гурія, Єлеазара, Євсевона, Алима і Маркела, матері їхньої Соломонії та учителя їхнього Єлеазара, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій звершив Божественну Літургію у кафедральному соборі Покрови Пресвятої Богородиці м. Львова.

Його Високопреосвященству співслужили: ключар собору прот. Павло Кочкодан, прот. Ярослав Хомин, ієрей Андрій Кочкодан, ієрей Андрій Сенів.

Після Євангельського читання Архипастир виголосив проповідь.

Після завершення Літургії Високопреосвященний митрополит Димитрій звершив Чин малого освячення води, а також освятив мед та зілля, що його за традицією вірні приносять до храмів цього дня.

Звершивши богослужіння, Владика Димитрій наділив своїм архипастирським благословенням вірян, що молились за Літургією.

Нагадуємо читачам сайту "Град Лева", що цього дня розпочинається Успенський (Богородичний) піст, який триватиме протягом двох тижнів і завершиться великим двонадесятим святом Успіння Пресвятої Богородиці, тобто з 14 по 28 серпня. Піст цей належить до суворих і прирівнюється Церквою до Великого посту. Належить утримуватись від скоромної їжі: м'яса, яєць, молочних продуктів - тобто усієї їжі тваринного походження. Рибу дозволяється споживати лише за трапезою на свято Преображення Господнього. Також на час посту потрібно обмежити себе у вживанні алкогольних напоїв; подружжя повинні знаходитись у чистоті, тобто в утриманні від подружніх стосунків. Однак, попри всі аспекти тілесного посту, варто пам'ятати, що Бог найперше звертає увагу на піст духовний. Адже піст - це найперше час духовного очищення та самовдосконалення. Бажаємо нашим читачам Божої помочі на дорозі посту!

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

Pоздрукувати матеріал