Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій привітав Предстоятеля ПЦУ Епіфанія з інтронізацією

3 лютого 2019 року, у Софії Київській відбулася Літургія та інтронізація Предстоятеля Православної Церкви України Епіфанія. Від імені єпископату та усіх учасників події, Митрополита Київського і всієї України, привітав Митрополит Львівський і Сокальский Димитрій Рудюк. Також Владика вручив Митрополиту Епіфанію Митрополичий жезл.


“У цьому соборі святої Софії інтронізувалося багато Київських Митрополитів, які 7 століть виконували свій послух Вселенському Патріаршому Престолу і водночас були духовними лідерами нашої української Церкви і народу,але Ваша інтронізація – особлива. Це інтронізація новообраного, визнаного Глави Автокефальної Української Православної Церкви. Тому до Вас така особлива наша сьогоднішня молитовно-літургійна увага.

….Ми хочемо засвідчити, що знаємо і бачимо перед собою нашого першого єпископа. Відчуваємо нашу соборність – соборність Церкви українського народу. Ваше Блаженство! Сьогодні – не тільки ті,хто присутні на давній кафедрі Київських Митрополитів, але мільйони православних українців взорують на Вас і хочуть бачити у Вас пастиря з вірою до самопожертви, щоб все, що є земне Вами більше не керувало, а Ви керувалися Небесним. Щоб очі і слух Ваш були відкритими до Одкровень Божих..”.

Перед врученням жезлу владика Димитрій зазначив:

“Сьогодні, у цю урочисту мить, нам належить вручити жезл вашого Митрополичого служіння. Жезл, який вам ми вручаємо, є для нас святинею, нашою церковною реліквією, бо саме цей жезл розквітнув в руках Вселенського Патріарха Варфоломія, коли він вручав вам його у Константинополі 6 січня цього року… Тримайте його міцно і пасіть наше стадо Христове, наш православний український народ”, – наголосив Митрополит Димитрій під час процедури, пов’язаної із інтронізацією митрополита.”.

Pоздрукувати матеріал