Митрополит Димитрій звершив богослужіння у храмі ікони Божої Матері «Всецариці», що в м. Львові

На запрошення настоятеля храму, митр. прот. Володимира Бачинського 6 лютого 2020 р. в день пам’яті прп. Ксенії та блж. Ксенії Петербурзької керуючий єпархією відвідав храм ікони Божої Матері «Всецариці», що у Львові на Пилипа Орлика 1 та звершив у ньому Божественну Літургію.


Владику зі щирими словами при вході до храму зустрів настоятель храму протоієрей Володимир Бачинський:

"Ваше Високопреосвященство! В сьогоднішній день, коли Православна церква вшановує пам'ять блж. Ксенії, я радий вітати Вас, разом з духовенством нашої єпархії, і віруючими, у храмі ікони Пресвятої Богородиці "Всецариці". Спільна молитва зі своїм архієреєм, яка єднає нас біля престолу "вічно живого Бога" - це є велике торжество віри. Кожного разу, коли Ваші архієрейські стопи переступають поріг храму, цієї чи іншої парафії, Вас вітають вічно живими словами: "Благословен грядий во ім'я Господнє!". Сьогодні і я, від щирості серця, промовляю ці вічно живі слова "Благословен грядий во ім'я Господнє!". Іс полла еті Деспота!".

Владиці Димитрію співслужили: настоятель храму та секретар Львівського єпархіального управління митр. прот. Володимир Бачинський; ректор Львівської православної богословської академії митр. прот. Ярослав Ощудляк; декан Львівського благочиння митр. прот. Ярослав Дуда, декан Золочівського благочиння митр. прот. Володимир Легкий; декан Кам’янка-Бузького благочиння митр. прот. Ярослав Шикула, декан Бродівського благочиння митр. прот. Василь Шира; декан Буського благочиння митр. прот. Петро Салабай; декан Радехівського благочиння митр. прот. Зеновій Середницький; декан Пустомитівського благочиння митр. прот. Григорій Манюк; декан Жовківського благочиння митр. прот. Степан Кіндрат; декан Перемишлянського благочиння митр. прот. Олег Коваль; настоятель храму свв. первв. апп. Петра і Павла м. Жовква архімандрит Маркіян Каюмов; священник храму о. Юрій Слонівський. За богослужінням молилися: настоятель Свято-Покровського храму в Рудно митр. прот. Ігор Щерба; декан богословського факультету Львівської православної богословської академії прот. Назарій Лозинський; священник храму о. Микола Матвійків.

Цього дня до храму прийшло чимало вірних парафії ікони Божої Матері «Всецариці».

Літургія супроводжувалась співом октету «Орфей».

Під час великого входу священника храму Юрія Слонівського було зведено до сану протоієрея.

На закінчення Божественної Літургії митрополит Димитрій привітав настоятеля храму митр. прот. Володимира Бачинського із 20-ти річчям перебування на посаді секретаря Львівського єпархіального управління, зокрема зазначивши:

"Сьогодні є особливий день коли ми зібралися в цьому храмі святкуючи пам’ять прп. Ксенії і блаженної Ксенії Петербурсьзької. Остання несла подвиг юродства, і разом з тим цей подвиг нею поєднувався із тими поневіряннями, які вона провадила у своєму житті після втрати чоловіка, бо можна бути бідною, але не знати Христа, а вона Христа знала і тому її подвиг Церква прирівняла до праведності і до юродства заради Христа. Звичайно, що не кожен із нас такий подвиг може нести, але в житті кожний із нас несе свій хрест і служить Богові по-своєму, і ми сьогодні з вами, всечесні отці, дорогі брати і сестри, парафіяни храму цього зібралися для того, щоб привітати отця Володимира Бачинського із 20-річчям його служіння, несення послуху, своєрідного подвигу, секретаря Львівського єпархіального управління.

Це - не проста праця, взагалі кожний із нас живучи у цьому світі несе певну місію служіння, хтось лікує, хтось навчає, а хтось адмініструє, і добре адмініструє, так як це робить отець Володимир.

4 лютого 2000 року, на початку цього століття, і третього тисячоліття, блаженної пам’яті покійний митрополит Андрій Горак призначив його, ще зовсім молодого, секретарем Львівського єпархіального управління, і вже двадцять років він несе цей послух, і ми сьогодні зібралися тут всі, всією Єпархіальною Радою для того, щоб привітати отця Володимира і за цей його послух йому подякувати, тому що я знаю багатьох секретарів, спілкуюся з ними, але можу сказати відповідально, що отець Володимир - є найкращий секретар і напевно найбільше з усіх несе оцей послух секретаря за тривалістю. І коли я ось був на Синоді у Києві, мені було не соромно звітуючи за Львівсько-Сокальську єпархію, сказати, що ми вже перереєстрували всю єпархію на Православну Церкву України, а хто це організував; хто це зробив, – отець Володимир. І навіть коли у 2018 році було покладено державою такий самий нам екзамен - перереєструвати усі статути, отець Володимир знає як це треба зробити, як потрібно організувати.. Двадцять років це не малий час, відрізок, для його особистої біографії, і для життя нашої Львівсько-Сокальської єпархії. Тому, отець Володимир, я сьогодні вас вітаю, і передаю також благословення від Блаженішого митрополита Київського і всієї України Епіфанія, вручаючи вам орден святого чудотворця Миколая, хай Господь допомагає вам у вашому несенні цього послуху".

Насамкінець усі учасники богослужіння підійшли до шанованої ікони Божої Матері «Всецариці». Владика Димитрій прочитав молитву після якої всі учасники богослужіння проспівали «Царице моя преблагая…» та приклалися до чудотворного образу.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

Переглядів: 1559

Pоздрукувати матеріал