Митрополит Димитрій взяв участь у Національному форумі "Українська державність: витоки, етапи становлення та розвитку" у м. Києві

16 квітня 2019 року, з одноденним робочим візитом у м. Києві перебував Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій. Цього ж дня, у м. Києві презентували унікальний фотолітопис “Українська державність” - фотофакти речей, подій, людей, явищ, що є культурним фундаментом України.


З благословення митрополита Київського і всієї України – Епіфанія, участь в презентації фотолітопису взяв Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій.

Владика Димитрій перед початком форуму благословив усіх присутніх на успішне проведення цього заходу.

Участь у заході взяли: Міністр культури України Євген Нищук, перший віце-прем'єр-міністр Степан Кубів, а також інтелігенція, науковці, працівники закладів культури та громадськість.

Міністр культури України Євген Нищук зазначив, що фотолітопис «Українська Державність» - ґрунтовне видання, створене завдяки кропіткій та злагодженій роботі команди науковців, музейників та культурознавців.

«Такі базові видання, які сьогодні ми обговорюємо, роблять нетлінним шлях українського народу до Свободи і Незалежності», - наголосив Євген Нищук.

"Увічнюючи на папері видатні сторінки нашого минулого, ми продовжуємо державницьку справу, розпочату нашими славетними пращурами, і, безперечно, стаємо частиною тисячолітньої історії Української держави”, - зазначив під час презентації голова Всеукраїнської громадської організації “Меморіал” імені Василя Стуса, перший віце-прем'єр-міністр Степан Кубів.

Фотолітопис “Українська державність” є екскурсом в історію України з ілюстраціями та розповідями до них. В одній монументальній книзі на 600 сторінках зібрані унікальні світлини тисячолітньої історії наших земель: від археологічних пам’яток до сьогоднішнього часу. Упродовж двох років над проектом працювали близько 2000 осіб.

Презентація літопису відбулася під час Національного форуму “Українська державність, витоки, етапи становлення та розвиток” на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Під час заходу також відкрито виставку, присвячену етапам творення української держави, відбулася презентація книг, виданих за участі ГО “Всеукраїнська громадська організація “Меморіал ім. Василя Стуса”. Також відвідувачі заходу змогли побачити документальний фільм “Скарби української державності”.


За матеріалами: ukrinform.ua / mincult.kmu.gov.ua
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
Pоздрукувати матеріал