Митрополит Димитрій очолив відправу Літургії на цілющому джерелі присілка Заглина в рамках щорічної Всеукраїнської прощі

13 вересня 2020 року, в неділю 14-ту після П’ятидесятниці, в день свята Покладення чесного пояса Пресвятої Богородицi, Високопреосвященний митрополит Димитрій, відвідав Жовківське благочиння і звершив Божественну Літургію святителя Іоана Золотоустого на цілющому джерелі присілка Заглина (с. Монастирок) - місці чудесного явлення Божої Матері.


Це щорічне богослужіння відбувається в рамках Всеукраїнської прощі, що традиційно організовується до цього святого місця в день відпустового свята.

Зі словом вітання на адресу очільника єпархії звернувся Жовківський благочинний протоієрей Стефан Кіндрат:

«Ваше Високопреосвященство! Дорогий Владико! Вже багато років джерело Божої Матері у Заглиній є тим місцем де збирається кожен рік дуже і дуже багато віруючих людей, які звершують паломництво сюди, щоби помолитися і прославити Пречисту Діву Марію у день покладення ЇЇ чесного поясу. Не став винятком і цей рік, тому що було багато передумов і різних причин коли здавалося що молитва не відбудеться, але Всемилостивий Господь, по молитвам Пречистої Діви Марії, благословив і цього року зібратися нам тут, щоб прославити Пресвяту Богородицю. І з великою духовною радістю ми зустрічаємо Вас, дорогий Владико, на цьому святому місці, і просимо Вас Ваших архіпастирських молитов: за весь наш віруючий народ, за всіх присутніх сьогодні тут, за духовенство, за наші Збройні Сили України, за воїнів які бережуть нас і охороняють нашу державність і суверенітет, за утвердження і розширення нашої Помісної Православної Церкви України, і за весь наш український народ, за його єдність, мир та спокій. Тож ласкаво просимо Ваше Високопреосвященство! Іс полла еті Деспота!».

За Божественною Літургією Митрополиту Львівському і Сокальському Димитрію співслужили запрошені на святкування ієрархи: архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон та архієпископ Дрогобицький і Самбірський Яків.

У числі духовенства Владиці Димитрію співслужили: благочинний єпархії, секретар Львівського єпархіального управління протоієрей Володимир Бачинський, благочинний Львівського благочиння протоієрей Ярослав Дуда, намісник Гурбинського Свято-Воскресенського чоловічого монастиря на постанських могилах архімандрит Онуфрій Ляда, декан Жовківського благочиння, настоятель Свято-Миколаївського храму с. Гребінці, протоієрей Стефан Кіндрат, настоятель храму святих апостолів Петра і Павла м. Жовква архімандрит Маркіян (Каюмов), настоятель храму свв. безсрібників Кузьми й Дем’яна с. Гійче Жовківського благочиння протоієрей Петро Бігун, настоятель храму св. вмч. Юрія Побідоносця смт. Магерів Жовківського благочиння протоієрей Михайло Побурчак, настоятель храму свт. Миколая Чудотворця с. Городжів Жовківського благочиння протоієрей Зеновій Мащак, настоятель храму свв. страстотерпців Бориса і Гліба м. Рава-Руська Жовківського благочиння протоієрей Юрій Магалюс, сотрудник Свято-Миколаївського Княжого храму м. Львова протоієрей Петро Політило, завідувач канцелярії Львівсько-Сокальського єпархіального управління протоієрей Артемій Бабленюк, економ Львівсько-Сокальського єпархіального управління ієрей Назарій Тишинський, в. о. настоятеля Свято-Троїцького храму м. Львова, що на Пирогівці ієрей Ігор Турик, протодиякон Семен Пігура, протодиякон Симен Пігура, диякон Андрій Кучкуда, диякон Іван Сподар та інші священнослужителі.

За богослужінням також молилися священники Львівської та сусідніх єпархій, що прибули на святкування, звершуючи духовну опіку над своїми парафіянами.

У повному складі за Літургією молилися студенти Львівської духовної школи.

Співи богослужіння виконував хор ЛПБА (регент – п. Любов Кобилецька).

Після причастя на закінчення Літургії з повчальним словом до паломників звернувся митрополит Димитрій.

За спільне звершене богослужіння митрополиту Димитрію та владикам архієпископам Якову й Іларіону й усьому духовенству та прочанам подякував настоятель храмів: с. Монастирок Свято-Успенського, с. Погарисько св. кн. Володимира Велликого, с. Кам’яна Гора Всіх Святих, с. Замок Положення пояса Пресвятої Богородиці та Святого Джерела присілку Заглина протоієрей Ярослав Кунинець.

Насамкінець Високопреосвященний митрополит Димитрій з ієрархами та духовенством спустилися до цілющого джерела і прочитали Акафіст до Божої Матері.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

ПРОПОВІДЬ >>>

Pоздрукувати матеріал