Керуючий єпархією взяв участь у засіданні Священного Синоду, присвяченому 1025-літньому ювілею Хрещення Руси-України

27 липня Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій взяв участь у засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату, присвяченому 1025-літньому ювілею Хрещення Руси-України, що під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета проходило у Синодальному залі Київської Патріархії.


У роботі засідання окрім Предстоятеля та керуючого Львівською єпархією також взяли участь: Високопреосвященні митрополити Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, Патріарший намісник Київської єпархії, Білгородський і Обоянський Іоасаф, Черкаський і Чигиринський Іоан, Високопреосвященні архиєпископи Донецький і Маріупольський Сергій, Рівненський і Острозький Іларіон, Чернігівський і Ніжинський Євстратій, секретар Священного Синоду, Херсонський і Таврійський Даміан, Преосвященні єпископи Ужгородський і Закарпатський Кирил, Кіровоградський і Голованівський Марк.

Роботу засідання вступним словом відкрив Предстоятель.

Було обговорено питання святкових заходів з нагоди ювілею Хрещення Русі та прийнято текст звернення Синоду до народу України.

Особливо важливим питанням для Львівської єпархії, з-поміж усіх питань порядку денного, було залишення в її юрисдикції парафій с. Раково та с. Надиби Старосамбірського району.

Ознайомившись з рапортом Високопреосвященного митрополита Івано-Франківського і Галицького Іоасафа, який очолював комісію, призначену для дослідження цього питання, було прийнято рішення вищеназвані парафії залишити у юрисдикції львівської єпархії.

Також було прийнято ряд кадрових адміністративних рішень.

Так, Преосвященного єпископа Харківського і Богодухівського Лаврентія було звільнено від управління Харківською єпархією і призначено вікарієм Київської єпархії з титулом Васильківський.

На єпископа Харківського і Богодухівського було обрано клірика Рівненської єпархії намісника Свято-Георгієвського монастиря на Козацьких могилах архимандрита Митрофана Бутинського.

Намісником вищезгаданого монастиря було призначено ієромонаха Софронія Бордюка з возведенням у сан ігумена.

Також був затверджений склад комісії з підготовки заходів з відзначення 85-ліття від дня народження Святійшого Патріарха Філарета. До її складу зокрема увійшов Владика Димитрій.

Насамкінець було обговорено питання відзначення 1150-літнього ювілею початку місії рівноапостольних Кирила і Мефодія серед слов'ян. Відповідні заходи відбудуться на Закарпатті за участю Святійшого Патріарха Філарета 16-17 вересня.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

Pоздрукувати матеріал