Керуючий єпархією взяв участь у вечорі пам'яті Тараса Шевченка, що в рамках відзначення 200-річчя від дня народження Кобзаря відбувся у ЛПБА

27 березня 2014 року Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій на запрошення ректорату відвідав Львівську православну богословську академію та взяв участь у вечорі пам'яті великого українського поета і художника Тараса Шевченка, присвяченому 200-річчю від дня народження Кобзаря.


Вечір проходив під гаслом "Я не один іду до нього - ідуть до нього тисячі..." і відбувався у рамках відзначення у Львівській духовній школі великого ювілею славного українського Кобзаря.

Участь у заході зокрема взяли: благочинний єпархії, секретар єпархіального управління прот. Володимир Бачинський, ректор Львівської православної богословської академії прот. Ярослав Ощудляк, проректор ЛПБА прот. Михаїл Сивак, благочинний Львівського благочиння, викладач ЛПБА прот. Ярослав Дуда, благочинний Академічного храму свт. Іоана Золотоустого, викладач ЛПБА ієрей Назарій Лозинський, завідувач канцелярією Львісвського єпархіального управління, викладач ЛПБА ієрей Артемій Бабленюк, а також інші викладачі і студентство духовної школи.

Гостем вечора був відомий шевченкознавець, власник другої за розмірами приватної колекції "Кобзарів" в Україні прот. Сергій Генгер.

Ведучими вечора були студент V курсу Олег Костів і студент II курсу Ігор Процак, які у проміжках між читанням та співом творів Тараса Шевченка виконавцями-учасниками вечора знайомили присутніх із життєвим шляхом і тврчістю Кобзаря.

Вступним словом вечір відкрив ректор Академії прот. Ярослав Ощудляк.

Опісля цього квартет викладачів академії у складі ієрея Назарія Лозинського, диякона Романа Якимовського, викладача церковного співу Оксани Кудовби і регента академічного хору Любові Кобилецької виконав композиторське "Трисвяте", після чого виконавці символічно поставили запалені лампади до портрета Тараса Шевченка.

В основній частині заходу студенти Академії декламували вірші Тараса Шевченка, а хор духовної школи виконував його твори, що були покладені на музику.

Так були прочитані вірші "Мені однаково...", "Розрита могила", у хоровому виконанні пролунали "Ой сяду я під хатою...", "Не женися на багатій...", "За байраком байрак...", "Заповіт", "Думи мої".

Також кілька творів було виконано під музичний супровід бандури, зокрема, вірш "Тополя" (акомпанемент - Оксана Кудовба).

До участі у пам'ятному заході на запрошення організаторів вечора також долучилися учні молодших, середніх та старших класів Львівської спеціалізованої середньої загальноосвітньої школи №37 із поглибленим вивченням французької мови та вихованці музичної школи №7 м. Львова. Гостем заходу був директор школи №37 Володимир Оверко.

Діти також декламували та співали вірші Кобзаря. Кілька творів, зокрема, було виконано хором учнів музичної школи (регент - Любов Кобилецька, концертмейстер - Лейла Хмаладзе).

Наприкінці вечора зі словом до присутніх звернувся Високопреосвященний митрополит Димитрій.

Заключним словом захід закрив ректор Академії прот. Ярослав Ощудляк.

Завтра у Львівській православній богословській академії в рамках продовження відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка відбудеться наукова конференція. Початок роботи конференції - о 10:00.

Pоздрукувати матеріал