Керуючий Львівською єпархією взяв участь у черговому плановому засіданні Священного Синоду

20 жовтня у Синодальному залі Київської Патріархії під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета відбулось чергове планове засідання Священного Синоду Української Прапвославної Церкви Київського Патріархату.

Як постійний член Священного Синоду в роботі засідання взяв участь керуючий Львівською єпархією Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій.

Перш за все, Синодом було розглянуто ряд кадрових питань і затверджено відповідні зміни.

Високопреосвященного митрополита Димитрія, відповідно до поданого прохання про відставку, звільнено з посади Голови Синодального управління у справах духовної освіти, а на вакантну посаду затверджено ректора КПБА Високопреосвященного архиєпископа Епіфанія.

У свою чергу, Високопреосвященного архиєпископа Епіфанія, відповідно до поданого прохання про відставку, звільнено з посади Голови Редакційного комітету Видавничого відділу Київської Патріархії. Головою Комітету визначено бути безпосередньо Голові відповідного Відділу, посаду якого займає прот. Олександр Трофимлюк.

Синодом також було прийняте прохання про відставку з посади Голови Синодального управління у справах молоді Високопреосвященного ариєпископа Полтавського і Кременчуцького Федора. Головою Управління обрано ігумена Макарія (Папіша), насельника Михайлівського Золотоверхого монастиря м. Києва.

Наступні рішення Синоду стосувались наукових та освітніх процесів в Українській Православній Церкві Київського Патріархату.

Своїм рішенням Священний Синод ухвалив відкриття у м. Києві Інституту церковної історії. Головою новоствореної науково-дослідної установи обрано Високопреосвященного митрополита Димитрія.

Члени Синоду схвалили відкриття докторантури у складі КПБА, а також продовження терміну навчання в магістратурі вищих духовних шкіл України з 1-го до 2-ох років.

Зваживши на клопотання духовенства Тернопільсько-Бучацької та Тернопільсько-Кременецької єпархій, Священний Синод остаточно закріпив за Високопреосвященним архиєпископом Нестором (Писиком) обов'язки опіки і управління зазначенимим єпархіями.

Заслухавши прохання Високопреосвященного архиєпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратія про зачислення місцевошенованого святого преподобного Меркурія, ігумена Бригинського, до лику загальношанованих святих, а також про встановлення святкування Дубенській чудотворній іконі Божої Матері із відповідним занесенням до місяцеслова, Священний Синод визнав їх як достатньо обгрунтовані та прийняв відповідні ухвали.

Також члени Священного Синоду обговорили та відповідно визначили позицію Української Православної Церкви Київського Патріархату стосовно актуальних політичних процесів.

Останнім питання порядку денного роботи засідання були видавничі процеси у єпархіях Української Православної Церкви Київського Патріархату. Синод звернув увагу керуючих єпархіями та їх духовенства на безперечну необхідність погодження будь-якого видання із Редакційним комітетом Видавничого відділу Київської Патріархії.

На цьому чергове засідання Священного Синоду завершило свою роботу.

фотоматеріали прес-служби Київської Патріархії

"Град Лева"/Церква.info

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

Pоздрукувати матеріал