70-річчя з дня народження митрофорного протоієрея Ярослава Дуди, декана Львівського благочиння

7 лютого 2017 року, у вівторок, в день пам'яті святителя Григорія Богослова, архієпископа Костантинопольського, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій відвідав Свято-Миколаївську парафію м. Львова і звершив Божественну Літургію святителя Іоана Золотоустого в Княжому храмі святителя Миколая Чудотворця.


Вітальним словом Високопреосвященного митрополита Димитрія при вході до храму зустрів настоятель парафії протоієрей Володимир Хрептак:

"Ваше високопреосвященство! Святителю Христовий! В ці післясвяткові дні, Різдва Христового та Богоявлення, сьогодні Ви своєю присутністю доповнюєте ці свята; Ви завітали у наш храм щоби служити Службу Божу, ми щиро Вас вітаємо, схиляємо перед Вами свої голови, і просимо Ваших святих молитов. Іс полла еті Деспота!"

За Літургією Його Високопреосвященству співслужили: благочинний єпархії, секретар Львівського єпархіального управління протоієрей Володимир Бачинський, настоятель Свято-Миколаївського храму протоієрей Володимир Хрептак, ювіляр, благочинний Львівського благочиння протоієрей Ярослав Дуда, настоятель Свято-Троїцького храму в Рясне-1 протоієрей Ігор Курпіта, настоятель П'ятницького храму на Підзамче протоієрей Ігор Малетич, протоієрей Степан Колодка (с. Черневе Мостиського району УАПЦ), настоятель храму всіх святих землі Української на Збоїщах протоієрей Віктор Феденьків, настоятель Свято-Троїцького храму на хуторі Кольонія с. Малі Грибовичі (Жовківського благочиння) протоієрей Андрій Ощудляк.

За богослужінням молилися клірики Свято-Миколаївського храму: протоієрей Петро Політило, ієреї Олексій Хрептак та ієрей Андрій Дуда; клірик Пятницького храму на Пізамче ієрей Віталій Федюк, клірики храму на честь ікони Пресвятої Богородиці "Всецариця" ієрей Миколай Матвійків та ієрей Михаїл Івасейко, настоятель Свято-Покровського храму на Сихові протоієрей Андрій Рудик, священик церкви Покрова Пресвятої Богородиці на Левандівці протоієрей Володимир Якиляшик.

Під час звершення малого входу за ревну працю з розвитку парафії та у зв’язку із 70-ти річчям від дня народження Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій урочисто нагородив протоієрея Ярослава Дуду черговою богослужбовою нагородою - другим хрестом з прикрасами.

Опісля богослужіння Високопреосвященний митрополит Димитрій привітав клірика храму отця Ярослава з ювілеєм - 70-річчям від дня народження:

Всечесний отче Ярославе! Прийміть найщиріші вітання в День Вашого славного 70-ти річного ювілею!

В цей День насамперед хочеться розкрити сторінки Вічної Книги, яка є дороговказом для кожного християнина, тим більше для пастиря Церкви Христової. Що ця Книга може нам розказати про 70-ти річний вік людини? Псалмоспівець Давид у молитві своїй із зітханням каже: "Дні віку нашого - сімдесят літ, а як при силі - вісімдесят, і найкраща пора їх - труд і хвороби..." (Пс. 89, 10). Думаю, що цей вірш із Псалтирі не оминув і Вас. В цих коротких словах і благословення на довге життя і вказівка на те, що найкраща пора земного життя минула в праці і болістях. Хіба з цим ми не можемо погодитись? Хіба це неправда?

Звичайно, що так може думати звичайна віруюча людина, парафіянин. А що ж робити нам, тим хто викликався працювати у Винограднику Христовому? Що робити і як думати тому, хто був у ще молодому віці покликаний до пастирського служіння? Напевно кожного разу, коли Ви здіймали свої руки перед престолом у храмі, думали про те, яку силу благодаті має священнослужитель Церкви Христової. Яку ласку він має у Бога, закликаючи Духа Святого на Таїнства Церкви і особливо під час Євхаристії. Отже, чи можемо ми падати у відчай, якщо Дух Святий животворить, якщо Бог додає нам віку, якщо ми в житті поступово згораємо, як лампада, заради Христа і Його Церкви?

У цей День вітаю Вас отче, як слугу Божого і закликаю Його благодать на Вас, щоб Господь ще дарував Вам багато, багато років стояти біля Престолу Божого. Бути Його ревним трудівником у Винограднику. Засівати поле духовної ниви добрим зерням Його спасительного Слова. На многії і благії літ!".

У свою чергу отець Ярослав подякував Митрополиту Димитрію за слова-привітання.

Також з подячним словом з нагоди відвідин парафії та звершеного богослужіння на адресу очільника єпархії звернувся настоятель храму протоієрей Володимир Хрептак:

"Ваше Високопреосвященство! Улюблений Святителю Христовий, Митрополите Львівський і Сокальський! В цей святковий день, після усіх свят, після Богоявлення, після Різдва Христового, Ви завітали у наш Княжий храм як Святитель Христовий, відслужили разом з нами Божественну літургію, і привітали нашого отця Ярослава нині іменитого, нагородили його високою нагородою, другим хрестом, це велика радість. Дорогий Владико, від всіх наших парафіян, прихожан, від всіх-всіх наших близьких і далеких, від собору священнослужителів, ми складаємо доземний поклін за велику радість, за святу Літургію, що з Ваших рук ми сьогодні удостоїлися прийняли святе причастя. Нехай Господь воздасть Вам сторицею за Ваші труди, пошле Вам міцне здоров’я, нам на радість і на щастя, і спасіння душ наших. Іс полла еті Деспота!"

На завершення відвідин парафії Владика Димитрій наділив учасників богослужіння архіпастирським благословенням.


Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії щиро вітає протоієрея Ярослава Дуду з Днем народження, зичить йому міцного здоров’я, міцних сил для здійснення покладене на нього пастирського служіння на славу Української православної церкви київського патріархату. Многих і Богом благословенних Вам літ!

Pоздрукувати матеріал