3-ій день візиту Предстоятеля на Прикарпаття. Високопреосвященний митрополит Димитрій співслужив Його Святості за Літургією у Свято-Троїцькому соборі м. Івано-Франківська

8 липня, у неділю 5-ту після П'ятдесятниці, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет в рамках Первосвятительського візиту до Івано-Франківської єпархії звершив Божественну Літургію у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Івано-Франківська.

Його Святості співслужили Високопреосвященні митрополити Львівський і Сокальський Димитрій, постійний член Священного Синоду, керуючий Львівською єпархією, та Івано-Франківський і Галицький Іоасаф; духовенство Івано-Франківської єпархії.

Спів Літургії виконував мішаний архиєрейський хор Свято-Троїцького кафедрального собору.

За богослужінням молились представники Івано-Франківської обласної і міської.

Наприкінці Літургії Предстоятель виголосив проповідь.

З подячним словом на адресу Предстоятеля за Первосвятительський візит на Прикарпаття та звершені богослужіння звернувся керуючий Івано-Франківською єпархією Високопреосвященний митрополит Іоасаф.

Також Святійший Патріарх Філарет відзначив благословенними Патріаршими грамотами благодійників і меценатів Православної Церкви на Прикарпатті.

Після завершення богослужіння Святійший Владика наділив Первосвятительським благословенням вірян, що молились за Літургією.

Богослужіння транслювалось у прямому ефірі регіональними телебаченням "Галичина". Також, після богослужіння Святійший Патріарх Філарет дав коментар місцевим кореспондентам телеканалу "24" стосовно Закону "Про мови в Україні", зазначивши:
"Державною мовою в Україні повинна буть єдина мова - українська. А усіляке розділення вноситься ненависниками нашої держави та її ворогами. Зараз ми проходимо випробування на те, чи достойні ми мати власну вільну і незалежну державу. Якщо відстоїмо нашу мову - значить достойні. Згадаймо утиски і гоніння на українську мову в часи царської Росії чи Радянського Союзу. Місто не встояло, зазнало русифікації. Чого вартий лише один Київ, не кажучи вже про Донбас, Крим тощо. Але село зберегло рідну мову. Сьогодні і ми повинні її зберегти. Але не насильством, на правопорушеннями, а законним шляхом."

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

Pоздрукувати матеріал