Взиваю всім серцем моїм до Всемилостивого Господа

Наближається, душе, кінець, наближається, а ти не дбаєш, не готуєшся, час бо скорочується - Суддя вже близько, біля дверей. Як сон, як цвіт, минає життя - навіщо марно турбуємось?

На Великому повечір’ї в понеділок, вівторок, середу та четвер, першої седмиці Великого посту та на утрені четверга п’ятої седмиці Великого посту співається канон преподобного Андрія Критського. Саме цим співом ми потрапляємо у події описані Священним Писанням. Ми поглинаємось у події Старого і Нового Завіту: «Щоб зворушити тебе, душе, приведу тобі приклади з Нового Завіту; отже, наслідуй праведних і цурайся неправедних; і умилостив Христа молитвами, постом, чистотою і говінням». У тропарях чуємо про різні приклади падіння людини. Кожен із нас, почувши ці слова, має шанс задуматись над своїм життям та зрозуміти, яким страшним є гріх та наскільки необхідним для нас є покаяння. Ми усвідомлюємо безмежну любов Божу. «Немає в житті гріха чи діяння, ані зла, де я не згрішив би, Спасе, розумом і словом, бажанням та наміром, думкою і діянням згрішив я, як ніхто ніколи». Господь чекає на покаяння завжди, Він готовий обняти нас міцно та зцілити будь-які рани.

Кожне слово в каноні є щирим та проникливим. Нам дуже важко, іноді, проаналізувати своє життя. За допомогою канону можемо усвідомити всі провини, задуматись, покаятись та постановити для себе ніколи не впадати у спокусу, промовивши: «Помилуй, Спасе, мене грішного, пробуди мій розум до навернення, прийми мене, що каюся, змилосердься наді мною, що взиваю: згрішив я перед Тобою єдиним — спаси, вчинив беззаконня - помилуй мене!». Сьогодні нам лише необхідне гаряче бажання звільнити самих себе від гріха.

Піст – це оновлення людини, очищення від гріхів. Цей канон преподобного Андрія Критського має на меті підштовхнути нас до каяття, міркувати про кожен вчинок та думку. Чому саме цим каноном розпочинаємо дні Великого посту? Тому, що він спрямований для того, щоб розбудити нашу душу. Коли ми молимось у церкві, розуміємо наскільки є великим милосердя Боже. Чому Великий покаянний канон? Через глибокий зміст та можливість осмислити своє життя. Святі отці називають покаяння основою духовного життя. Мандруючи шляхом до Воскресіння, потрібно пройти оновлення від гріховності. Бажаю кожному із нас очистити свою душу від темряви зла та жити у вічному світлі з Небесним Батьком. Тож в цей дорогоцінний час посту, задумаймось над нашим життям та щиро просімо у Господа прощення за всі наші провини, взиваючи: Помилуй мене, Боже, помилуй мене!


Переглядів: 1041

print the material