Вітання керуючому єпархією з нагоди 12-ої річниці архиєрейської хіротонії

Ваше Високопреосвященство! Дорогий наш Владико!

"Слава Тобі, Христе Боже наш, апостолів похвало і мучеників радосте, що їх проповідь Тройця Єдиносущна", - таким є один і з тропарів, що співається під час хіротоній. Ось уже 12-ий рік у Вашому щоденному архипастирському служінні Ви, Владико, несете словесному стаду Христовому проповідь Єдиносущної Пресвятої Тройці.

Архипастирське служіння! Воно предивне, і що є подібного до нього? Адже воно поєднує у собі владу над мирянами, над церковно- і священнослужителям і, разом із цим, служіння їм усіма силами свого серця і розуму. Яку глибину несе у собі архиєрейський сан: велич богослужінь, побут монаха, постійна опіка над паствою! Як важко буває йти нам стезями заповідей Божих, як спокусливо буває, хоч на мить відкинути піклування про спасіння нашої вічної душі. І мова йде про нас самих, про одну людину. Архиєрей же молиться і дбає про спасіння сотень і тисяч душ, навіть тих, які самі вже давно відкинули піклування про своє спасіння.

Ви, Владико, пастир добрий! Ви, скажу словами Святого Писання, знаєте своїх, і вони знають Вас і йдуть на Ваш голос. За це, за Ваші ревність і піклування про нас, прийміть найщирішу подяку! У день річниці Вашої архиєрейської хіротонії Ваша паства єдиними устами і єдиним серцем підносить молитви до Всеблагого Бога, щоби Милостивий Творець у всьому Вам допомагав, щедрою правицею зливав на Вас Своє благословення; ми просимо у Божої Матері Її неусипного Покрову над Вами, дорогий наш Владико; ми молимо усіх святителів (серед яких і Ваш патрон святий Димитрій, митрополит Ростовський), щоби вони допомагали Вам на шляху архиєрейського служіння!

Хочеться завершити це вітальне слово Вашими словами, словами, якими Ви завершили свою працю про подвиг життя і служіння Церкві нашого Предстоятеля Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. Ви зазначили: "Такого нам і належить мати Патріарха!" Дорогий Владико! Такого нам і належить мати Архиєрея! Нашого, Львівського і Сокальського, Архиєрея!

Іс пола еті Деспота!
Многих і благих літ, Владико!

Вашого Високопреосвященства
смиренний послушник,
Голова Інформаційно-видавничого відділу,
Лука Карпюк
print the material