Вітальний адрес митрополиту Димитрію голови інформаційно-видавничого відділу з нагоди свята Різдва Христового

Ваше Високопреосвященство! Дорогий наш Владико!

Дозвольте на початок вітання привітати Вас величним і радісним вітанням «Христос рождається!». Христос рождається! — Бог істинний і всемогутній, не залишаючи Престолу Своєї слави, сходить на землю; Христос рождається! — Божество неописане, що «все наповнює», приймає тіло людське і в усьому уподібнюється нам, окрім лиш одного гріха; Христос рождається! — і у безумстві диявол не знає куди подітись, бо, будучи скинутим із неба, уже й на землі не знаходить місця собі, втікаючи від сяйва втіленого Слова Божого; Христос рождається! — і воїнство небесне вітає Немовля як дійсного Царя слави, що і волхви засвідчують, підносячи воістину гідні лише царського начала дари; Христос рождається! — поспішім і ми нині разом із пастирями і принесімо у дар Богомладенцю цінності більші від злата, покладімо до ясел «Бога кріпкого» щиру віру та нелицемірну любов! Воістину невимовна таємниця Божа! Якими глибокими за духовним змістом є ці слова і яку велику радість та втіху приносять вони віруючій та люблячій Бога душі! Тому, дорогий наш Владико, і хочеться повторювати їх знову і знову, щиро хочеться і Вашій душі принести світло, радість і втіху.

Дуже показово в одній з колядок, коли дається характеристика святам Різдвяного циклу, про Різдво Христове говориться, що воно принесло саме втіху. І справді, людство, яке перебувало у полоні гріха і ні звідки не бачило визволення, отримало несказанну благодать, радість і саме втіху у приході на землю Спасителя.

Дорогий наш Владико! У ці святкові дні, коли із Вифлеємської Печери яскравим світло б’є сяйво Божества, коли у храмах сяють білі ризи священнослужителів бажаю Вам, щоби ця світлість невідступно сповнювала вашу душу, не залишаючи лукавому жодного шансу вселити у неї будь-яку печаль. Разом із цим бажаю Вам і душевного спокою, який є виявом уповання на волю Божу і запорукою істинного щастя. І як Архипастирю, як насліднику Великого Архиєрея Ісуса Христа, бажаю Вам, аби Господь прикладом Свого народження плоттю, добровільно обраним шляхом служіння людям своїм земним життям, скріплював завжди і Вас на шляху архиєрейського служіння, примножуючи у Вашій душі та серці найцінніші скарби — дари Духа Святого, і благословляючи на многі літа керування та мудрого повчання нас — Вашого словесного стада!

Іспола еті деспота!
Христос рождається! — Славімо Його!
Вашого Високопреосвященства смиренний послушник,
голова інформаційно-видавничого відділу Лука Карпюк

print the material