Вітальне слово протоієрея Віталія Кібліцького Високопреосвященному митрополитові Димитрію зі святом Різдва Христового від імені духовенства Львівського благочиння

Христос Рождається!
Ваше Високопреосвященство!
Дорогий наш Владико!

У цей величний день, коли настає довгоочікувана мить приходу у світ Сина Божого, коли ангел Господній, з’явившись вночі на полях Вифлеємських, звіщає нам велику радість про народження Спасителя, Який і є Христос Господь, ми приносимо Вам, дорогий Владико, наші щирі і теплі привітання.

Ця історична подія відбулася більш як дві тисячі років тому, але кожного разу згадка про неї дарує нам справжнє свято, наповнює віруючу душу тихою радістю і побожним трепетом. Свята вечеря в колі рідних і близьких, спільна молитва і коляда, врочисте Богослужіння ніби переносить нас крізь призму віків і робить учасниками тих Євангельських подій.

Із великим піднесенням кожна християнська родина очікує цього благодатного часу. Також і наша православна священича сім’я древнього княжого міста Лева, Богом благословенної Вашому Високопреосвященству Львівсько-Сокальської єпархії сьогодні єдиними устами і єдиним серцем з великою побожністю разом із Вами, нашим Архіпастирем, прославляє Того, Хто сказав про Себе: Я – Світло для світу; хто піде вслід за Мною, той не ходитиме в темряві, а матиме світло життя (Ін. 8:12).

Великий учитель Церкви Іоан Золотоустий називає свято Різдва Христового початком усіх свят. Бо без Різдва не було б Богоявлення, не було б і Воскресіння Христового.

Тож неможливо переоцінити значення сьогоднішнього свята для роду людського. Адже в цей день сповняються всі пророцтва. Сповняються надії і мрії багатьох поколінь. Народжується Месія, Спаситель. Сам Бог приходить у світ, щоб урятувати душу кожного з нас.

У світлі Христової правди наше життя набуває справжньої ваги – Христос відчиняє двері вічності і як нагороду за праведні подвиги і терпіння в ім’я Божої істини обіцяє нам життя вічне у блаженному єднанні з Богом: Я прийшов для того, щоб мали життя, і надто мали (Ін. 10:10).

Сьогоднішнє свято Христового Різдва має пряме відношення до нашого сьогодення, до сенсу нашого земного життя.

Спостерігаючи за нашим життям ми інколи приходимо у відчай від тієї неправди і зла, які оточують нас. І тому Церква як справжня Мати у Різдвяному святі хоче переконати нас, що Бог не лишає світ і кожну людину без Своєї любові і провидіння. Бо Христос приніс на землю мир, а це означає, що ми, християни, повинні жити в мирі й однодумстві, жити у вірі і християнській любові.

Це особливо потрібно нам тепер, коли нашу Батьківщину-Україну намагаються розірвати сили зла, хочуть на нашій землі посіяти смуту, внести спокусу у свідомість людей.

І тому ми, Владико, просимо Вашої щирої молитви за нас, Вашу люблячу паству, і за всіх тих, що цієї молитви потребують по-особливому. Ми вдячні Вам за постійне мудре батьківське слово, що ним ви формуєте, навчаєте і розраджуєте наші християнські серця, нагадуючи що з нами Бог, а отже – з нами правда.

У цей важкий для України час ми дякуємо Богові за Вас, бо бачимо у Вашій особі достойний приклад справжнього Архіпастиря, який не шкодуючи своїх сил молиться за мир і спокій на нашій рідній, Богом даній нам Українській землі. І не лише словом, але й ділами Ви підтримуєте захисників нашої України-Неньки, нашої віри православної, сповнюючи слова Писання, що вiра – коли не має дiл, сама по собi мертва (Як. 2:17). Усі ми покладаючи надію на Новонародженого Богомладенця сподіваємося, що Господь, почувши наші молитви, наблизить той час, коли за словом пророка Ісаї народи перекують мечі свої на орала, і списи свої – на серпи: не підніме народ на народ меча, і не будуть більше вчитися воювати (Іс. 2:4).

Нехай же Новонароджене Дитятко Ісус наділить Вас, Високопреосвященний і дорогий Владико, щедрими дарами Своєї любові і благодаті, принесе Вам мир і спокій, обдарує Вас міцним здоров’ям, силою, мудрістю, які нам так потрібні у цей нелегкий час і на довгі роки благословить Ваше високе служіння на Славу Божу!

Іс полла еті Деспота!

Христос Рождається! Славімо Його!

(слово виголошене після завершення великої Різдвяної вечірні у Покровському кафедральному соборі у день свята Різдва Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, 7 січня 2015 року Божого)
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ВІТАЛЬНЕ СЛОВО >>>

print the material