Вітальне слово Перемишлянського районного благочинного протоієрея Олега Коваля Високопреосвященному митрополиту Димитрію з нагоди Дня Тезоіменитства

Ваше Високопреосвященство!

Ми нині щиро вдячні Вам за молитви, піднесені в цьому деканальному нашому храмі за всіх нас!

З особливим піднесенням і глибоким смиренням ми також зустріли список Львівської ікони Божої Матері “Одигитрія”. Ми зверталися і будемо звертатися до Божої Матері перед цим Її святим образом, щоби Вона проявила Своє заступництво, допомогу і ласку і вселила в серця всіх віруючих, які прибігатимуть до Неї, надію на спасіння. Вона, ця ікона, обійшла більшість храмів Львова і деканальних храмів єпархії, і ми вдячні Вам, дорогий Владико, що з Вашого благословення ця ікона сьогодні завітала до нашого Перемишлянського краю! Нехай же Пресвята Богородиця через цю Її святиню допоможе нам провадити життя в християнських чеснотах і подасть нам усе необхідне для спасіння!

Але сьогодні, дорогий Владико, є ще одна радість, яка піднесла сьогоднішнє торжество ще на один щабель - це День Вашого Тезоіменитства, яке ми сьогодні святкуємо у нашому Перемишлянському благочинні, а не у Львові, як зазвичай. Тому, дорогий Владико, хочемо побажати Вам незламної сили духа ще на багато-багато років життя! Власне, Ви багато в чому наслідуєте свого небесного покровителя. Ви маєте слово міцне, діяльне, яким володів святитель Димитрій, митрополит Ростовський, Туптало; Ви маєте таку проникливість розуму і мудрість, яку мав святитель Димитрій, приправлену сіллю, як читаємо в його життєписі; Ви маєте також велику здатність до проповідництва - простими словами проникаєте до глибин сердець віруючих. Ви також нагадуєте свого небесного покровителя працьовитістю та уважністю до духовенства, єпархіальних і загальноцерковних справ. Ви, дорогий Владико, і в нас вселяєте наснагу до молитви і служіння.

То ж бажаємо Вам прожити довший вік за свого небесного покровителя, який прожив лише 58 років, але, як казав апостол Павло, потру­дився бiльше за них усiх (1Кор. 15:10). Справді, за своїх 58 років, він зробив найбільше серед святителів того часу, бо, чого вартує тільки його праця Четьї Мінеї, над якою працював більше двадцяти років. Ви ж Владико так само є одним із провідних церковних істориків сучасності і вже досягли наукового визнання в цій галузі.

Тож бажаємо Вам нових і нових духовних злетів і ще більших досягнень в наукових працях. Бажаємо кріпості тілесної і духовної, ласки Божої, добробуту і душевного миру на многії і благії літа життя!

Іс полла еті Деспота!

(слово виголошене після Божественної Літургії в Покровському деканальному храмі с. Свірж під час Архіпастирських відвідин Високопреосвященним митрополитом Димитрієм Перемишлянського благочиння та перебування на Перемишлянщині списку Львівської ікони Божої Матері в рамках відзначення 5-ліття її прославлення, в неділю 18-ту після П’ятидесятниці, після Воздвиження, день пам’яті святителя Димитрія Туптала, митрополита Ростовського, День Тезоіменитства очільника єпархії, 4 жовтня 2015 року Божого)
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material