Слово єпископа Женеви, Лозанни і Фрібурга Чарльза після екуменічного молебню з нагоди відкриття Центру «Лібертас»

Ваше Високопреосвященство!

Я щиро вдячний Вам за це величне прийняття, яким ви приймаєте мене, католицького єпископа, у Вашій церкві, у вашому місті!

Знаєте, я приїхав зі Швейцарії, країни де християнство вже століттями є роз’єднане, християни не живуть в єдності. Я, як ніхто, бачу ці негативні впливи такого роз’єднання на життя людей. І особисто я вірю, що діалог між Католицькою і Православною Церквою є надзвичайно потрібен саме сьогодні.

Зараз у Швейцарії дуже поширеною є традиція, коли православним, які приїжджають до цієї країни, дають багато церков, латинських церков, які можна використовувати для богослужінь. Я думаю, що навіть таке використання латинських церков православними це вже є хороший початок для діалогу, тому що молитва насамперед може і повинна слугувати фактором єднання.

Я Вас запевняю, що в моїх церквах і парафіях ми постійно молимося за єдність наших Церков. І сьогодні для мене є великою радістю бути з вами, саме у ці дні, коли ви переживаєте свято Воскресіння Христового!

(слово виголошене після екуменічного молебню з нагоди відкриття у Львові ГО Центру міжконфесійного і міжрелігійного діалогу «Лібертас» у Покровському кафедральному соборі у понеділок Світлого тижня 6 травня 2013 року Божого)

слово єпископа Чарльза подано у перекладі з англійської

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material