Слово вітання прот. Павла Кочкодана Святійшому Патріарху Філарету з нагоди прибуття Предстоятеля до Покровського кафедрального собору

Ваша Святосте!
Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет!

«Цей день, що його створив Господь, зрадіймо і звеселімося в ньому!»

Цими словами псалма, який увійшов у пасхальні піснеспіви, православні львів’яни вітають Вас на цьому святому місці як свого Предстоятеля, як Ангела Української Православної Церкви Київського Патріархату, як живу легенду, як велета духу.

Ви, Ваша Святосте, більше як п’ятдесят літ проводите своє служіння в архиєрейському сані. Вселенський великий учитель святий Іоан Золотоустий каже, що тягар від подвигу архиєрейського нічим не менший від подвигу мучеництва.

Ми захопленні тим подвигом, що ви перенесли через півстоліття таке солодке, але водночас і таке важке ярмо архиєрейства!
Падали імперії, змінювалися суспільно-економічні ситуації і президенти, а Ви непорушно стоїте біля керма Святої Церкви Христової!

Хто допомагає Вам у цьому?

Одного разу святий пророк Мойсей пас отару овець і раптом побачив кущ, який горів і не згоряв - неопалиму купину. І цей кущ не згорав, тому що в ньому був Бог.

Ось хто допомагав і допомагає Вам, Ваша Святосте!

Ви любите свою Українську державу, Українську Православну Церкву як своє дітище. Усім своїм єством Ви служите їй. Ви приносите себе як жертву всепалення, як запашний фіміам.

Якщо людина вірою і правдою, всім своїм єством служить справі Божій, то які б не були страхи і перешкоди, сам Господь допомагає їй, бо половину тягаря Він бере на Свої рамена, а половину перемагає любов і ревність до справ самої людини.

Ви, Ваша Святосте, є «плоть від плоті, кров від крові», через що і любить вас побожний люд України.

Вас не возять в якомусь броньованому папа-мобілі, у броньованих поїздах, у Вас немає охорони.

Ви спокійно йдете вулицями Києва із сотнями, із тисячами народу до пам’ятника князю Володимиру.
Де б ви не бували, у будь-яких храмах міських чи сільських, Ви йдете твердо, Ви йдете зі своїм народом, тому що стоїте на камені віри.

Благословить Господь від Сіону, щоби сповнилася Ваша обітниця і бажання, яке чули ми від Вас учора за освяченням єпархіального управління – щоби Ви освятили ще новий великий кафедральний собор Львівсько-Сокальської єпархії.

На многії літа, Святіший Владико!

Іс полла еті Деспота!

(слово виголошене перед всенічним бдінням у кафедральному соборі Покрова Пресвятої Богородиці м. Львова під час Першосвятительського візиту Святійшого Патріарха Філарета до Львівської єпархії в рамках святкування 1025-ліття Хрещення Київської Руси-України 14 вересня 2013 року Божого)

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material