Слово вітання Преосвященного єпископа Матфея керуючому Львівською єпархією Високопреосвященному митрополиту Димитрію з нагоди дня тезоіменитства

Ваше Високопреосвященство!
Дорогий Владико Димитріє!

Святитель Іоан Золотоустий прирівнює подвиг святительського служіння до подвигу мучеництва. Він каже, що святитель повинен нести так хрест свого служіння, щоби пригорнути до себе якнайбільшу кількість пасомих.

Про це ж говорить нам і Євангеліє на пам’ять святителя, зокрема і сьогоднішнього дня, коли згадується пам’ять святителя Димитрія Ростовського. Ми чуємо слова Господні: «Я Пастир Добрий: пастир добрий душу свою покладає за овець» (Ін. 10, 11).

І Ви, Владико, завжди були для нас прикладом пастирського служіння! Ще за часів Вашого перебування у Києві ми з великою любов’ю і теплотою прибігали до Вас, щоби щось почерпнути для себе, чомусь навчитися чи просто отримати задоволення від молитовного спілкування.

Тому, дорогий Владико, цей день пам’яті Вашого небесного покровителя він є знаменним для всіх, хто хоче пошанувати Вашу постать. Тому що згадуючи Вашого Ангела і покровителя святителя Димитрія Ростовського, який був узірцем для багатьох архиєреїв, ми сьогодні і Вас шануємо і у Вас бачимо особу, яка усіх кличе до єднання, до розуміння; до єднання навколо Київського Престолу, де наш святитель Святійший Патріарх Філарет і викликав Вас до цього служіння, і виховав Вас, і дав Вам святительський жезл для того, щоби Ви право правили словом Христової істини.

Дорогий Владико, Львівська єпархія напевно важко переживала і боялася, коли настав час Вашого входу у цей кафедральний собор і на Львівський святительський престол. Але Ви не розтратили жодної овечки, Ви не загубили жодної душі, яка би відійшла чи була загублена для Царства Небесного. І в цьому є Ваша велика заслуга і Ваш архипастирський подвиг!

Відбуваючи сюди, до Львова, я отримав настанову від митрополита Луцького і Волинського Михаїла, від духовенства Волинської єпархії і від професерсько-викладацького складу Волинської православної богословської академії привітати Вас, дорогий Владико.

Виконуючи покладену на мене місію, я бажаю Вам помочі Божої, успіхів у нелегкому святительському служінні. Нехай цей хрест архипастиря, який Ви несете, буде для Вас приємним; хоч і тяжким можливо деколи, може деколи і прикрим, можливо деколи і сльозу скупу Ви десь пустите перед іконою святителя Димитрія, але нехай водночас він буде для Вас і приємним. Адже Сам Господь каже, що: «Ярмо Моє – благо, і тягар Мій легкий» (Мф. 11, 30). Так є для всіх, хто з вірою приймає все від Господа.

Вітаючи Вас і висловлюючи свої щирі побажання, скажу словами Євангелія: «Нехай сяє світло ваше перед людьми, щоб вони бачили ваші добрі діла і прославляли Отця вашого Небесного» (Мф. 5, 16).

Прийміть, Владико, ці квіти як знак нашої щирої вдячності і любові.

Хай Господь благословить Ваше служіння і Ваше слово, яке Ви так гарно говорите для Львівської пастви. Переконаний, що вона любить Ваше слово, слухає його і йде за ним. Особливо парафіяни Покровського собору, які мають змогу найбільше тішитися Вашими службами і Вашими проповідями.

На многії і благії літа, Владико!

(слово виголошено після святкової соборної Божественної Літургії у Покровському кафедральному соборі м. Львова у день пам’яті святителя Димитрія Ростовського, день тезоіменитства Високопреосвященного митрополита Димитрія, 4 жовтня 2013 року Божого)
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ВІДЕОРЕПОРТАЖ >>>

print the material