Слово вітання керуючому єпархією зі святом Різдва Христового ключара Покровського кафедрального собору прот. Павла Кочкодана

Ваше Високопреосвященство!
Всечесні отці!
Дорогі браття і сестри!

“Веліє і преславноє чудо совершися днесь: Діва рождаєт і утроба не істліваєт; Слово воплощаєтса і Oтца не отлучаєтса. Ангели с пастирьми славят, і ми с ними вопієм: слава в вишніх Богу, і на землі мир”, - так співає Церква у ці дні.

Дорогий Владико! Ось уже четвертий рік Ви, син Подільської землі, святкуєте Різдво Христове в Галицькому краї.

Той неповторний чар Різдва, який присутній тут, він полонить наші серця, полонить серця художників, поетів, і скажу, як поет нашого Галицького краю Богдан Лепкий, коли описує він, властиво, цей чар:

“Далекий світ, великий час

Пливуть літа рікою,

А я ще пам’ятаю вас,

Як йдемо з колядою.

“Гей! Що чувати там у вас?

Чи йдете з колядою?

Чи ще живий Федір, Юрко

І наш сусід Зарічний?

Чи й нині, як колись давно,

Співають “Бог предвічний”.

Ми, Владико, заспівали “Бог Предвічний”, цю одвічну коляду, у нашому соборі. Тут, у нашому храмі, цьогоріч вітає особливий дух Різдва. І всі парафіяни, гадаю, звернули увагу, як змінився декор нашого собору в цей Різдвяний час і це також завдяки Вашому піклуванню про це.

Три царі з далекого краю несли Христу дари: золото, ливан і смирну. І на доказ цього факту дари ці й до нині зберігаються на Святій Горі Афон в монастирі святого Павла.

Дорогий Владико ми колядували: “Ісусе милий, ми не багаті, золота дарів не можем дати”. І ми, Владико, хоч і справді не можемо принести Вам цих золотих дарів, але соборно сім’я, клір кафедрального собору, хоче принести в дар Вам архиєрейське облачення, вишите руками наших побожних парафіянок.

Щиро Вас вітаємо зі святом Різдва Христового!

Хай осінить Вас щастя, як вертеп звізда,

Хай у новому літі гостить у Вас весна

На щастя, здоров’я, на многії літа!

Іс полла еті Деспота!

(слово виголошене після великої вечірні у Покровському кафедральному соборі м. Львова ввечері дня свята Різдва Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа 7 січня 2014 року Божого)
print the material