Слово Святійшого Патріарха Філарета за врочистим молебнем в день пам’яті рівноапостольного великого князя Володимира - День Хрещення Київської Русі

Ваші Преосвященства!

Всечесні отці!

Дорогі браття і сестри!

Знаменною датою є тисячоліття упокоєння нашого великого просвітителя - святого рівноапостольного князя Володимира. Ми святкуємо цей ювілей упокоєння святого князя в умовах неоголошеної війни. Яке значення має святкування цього ювілею? Має велике значення, тому що на прикладі святого князя, нашого просвітителя, і ми повинні зробить вибір, куди ми хочемо йти: в демократичну і свобідну Європу чи в Євроазійський простір. Великий князь обрав Європу!

Але ми святкуємо сьогодні так велично його пам’ять не тільки тому, що князь Володимир створив велику державу - Київську Русь, а тому, що великий князь разом зі змінами в державі змінив і своє життя. Ви знаєте з історії, що він не був благочестивою людиною, м’яко кажучи, але коли прийняв християнство, то змінив свій спосіб життя, став милосердним, цнотливим, дбав про людей, про свою державу і прощав усім. І дійшло навіть до того, що на Русі розплодилося так багато розбійників, що єпископи прийшли до князя Володимира і запитали: чому ти не караєш розбійників? А він відповідає: Господь звелів прощати всім. На це вони йому сказали: прощать будемо ми, єпископи, а ти - великий князь, ти носиш меч, який дав тобі Бог, і цей меч ти повинен застосовувати для захисту добра і покарання зла! Тому, дорогі браття і сестри, життя князя Володимира вчить нас, що треба дбати про свою державу, безумовно, але водночас і того, що треба піклуватися про своє власне благочестиве життя.

Ви знаєте, що в нашого народу є багато пороків і дуже важким серед них є корупція, яка не дає можливості нашій державі і нашому народу підвестися з колін на ноги, бо ми стоїмо на колінах перед багатством, а нам треба встати з колін і жить по правді. По правді, до якої закликає нас Господь наш Ісус Христос і великий князь Володимир!

Правда за нами, бо ми народ миролюбний. Ми віддали свою ядерну зброю і в історії ніколи не захоплювали чужі землі. Але коли на нас нападали вороги, то ми завжди боронили свою землю і не давали себе на посоромлення. Тому і тепер нам треба захищаться від агресора, бо цей агресор подібний до Святополка Окаянного, який убив своїх братів Бориса і Гліба заради влади. І новоявлений “Святополк” вбиває своїх братів - українців. Святополк Окаянний підкупив найманців для того, щоби убить братів своїх, і цей новоявлений закликає чужинців, щоби вбивать українців на Донбасі.

Дорогі браття і сестри! Для того, щоби перемогти, нам треба жить по правді, треба молитися Богові і нашим українським святим, щоби вони допомагали визволитися від неправди нашої внутрішньої, і тоді Господь допоможе своєю внутрішньою силою визволитися від зовнішніх ворогів. І ми віримо, і не тільки віримо, але й переконані, що перемога буде за нами, тому що з нами Бог! А Бог з нами тому, що з нами правда, і тому ніхто із нас не повинен мати сумніву в перемозі!

Слава Ісусу Христу! Слава Україні!
(слово виголошене за молебнем на Володимирській гірці м. Києва в день відзначення 1000-ліття упокоєння рівноапостольного князя Володимира і 1027-ліття Хрещення Київської Русі, 28 липня 2015 року Божого)
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material