Слово Святійшого Патріарха Філарета після святкового молебня на Володимирській гірці

Ваші Преосвященства!
Всечесні отці!
Дорогі брати і сестри!

Вітаю усіх вас із 1025-літтям Хрещення Київської Русі!

Ось протягом уже декількох днів вся Україна святкує цю важливу подію. У цьому ювілеї є одна характерна риса: держава і Церква святкують разом. Другою такою рисою є те, що всі християнські Церкви: і Київський Патріархат, і Московський Патріархат, і Греко-католицька Церква, і Римо-католицька Церква, і протестанські церкви святкують разом.

Однак вчора на цьому місці був звершений молебень до великого князя Володимира Московським Патріархатом, але відбувався він лише для обраних поважних державних діячів і чиновників. Сьогодні ж Київський Патріархат звершує молебень для українського народу, для наших рідних, для нашої славної української нації. У цьому є наша особливість.

Нині, дорогі брати і сестри, ми, наші Церкви, роз’єднанні, але твердо віримо, що недалеким є час, коли всі православні Церкви об’єднаються в одну українську Помісну Православну Церкву.

Напередолні, виступаючи з доповіддю у палаці «Україна», Президент закликав православних до єднання. Це дуже важливо, що держава закликає Церкви об’єднатись. Президент також підкреслив, що він не допустить втручання іноземних центрів у внутрішні справи не тільки Української держави, а й Церкви. І ми дуже вдячні за таку підтримку.

Але ми повинні знати, що об’єднання залежить не від держави, а від нас, дорогі брати і сестри. Якщо ми захочемо об’єднатись, почнемо робити якісь кроки, то держава допоможе. Але сама по собі держава об’єднать нас не зможе.

Тому будемо іти один одному на зустріч, не шукать непорозумінь між собою, особливо між православними, а навпаки пам’ятать слова Господа Ісуса Христа: «З того знатимуть усі, що ви Мої ученики, якщо будете мати любов між собою» (Ін. 13, 35). Хто не має любові, той не ученик Ісуса Христа, а якщо він не є ученик Ісуса Христа, то він і не є правдивим християнином.

Господь, апостоли, князь Володимир – усі закликають нас боротися зі своїми шріхами, а не ближніх наших. Якщо будемо очищатся самі від гріхів, то тоді Господь допоможе нам і благословить нас, кожну сім’ю, і нашу незалежну Україну, нашу державу.

І тому нехай Господь наш Ісус Христос по молитвам святого рівноапостольного князя Володимира, рівноапостольної Ольги, і князя Оскольда, якого канонізували ми на нашому Помісному Соборі, допомагає нам, нехай береже нашу Церкву Православну і веде її до єдності, щоб таким чином укріпилась наша Українська державу і щоб наша Українська держава ввійшла у Європейський Союз, як у свій час ввійшов у Європу святий рівноапостольний князь Володимир.

Слава Ісусу Христу!
Слава Україні!

(слово виголошене після святкового молебню біля пам'ятника святому рівноапостольному князю Володимиру на Володимирській гірці на березі Дніпра у день пам'яті святого князя Володимира, день Хрещення Руси-України)

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ПРОПОВІДЬ >>>

print the material