Слово Святійшого Патріарха Філарета до громади міста Львова під час святкового екуменічного молебню з нагоди Дня міста

Ваші Преосвященства! Всечесні отці!

Вельмишановний міський голово м. Львова Андрію Івановичу!

Дорогі брати і сестри! Дорогі львів’яни!

Насамперед поздоровляю вас із Днем міста Львова, а також зі святом на честь святого великомученика Юрія Переможця та Львівської ікони Божої Матері. Нехай Господь за молитвами Пречистої Матері Божої, Архистратига Божого Михаїла та святого Юрія Переможця охороняє місто Львів від усякого зла.

Ми сьогодні святкуємо День міста Львова. Святкуємо разом: православні і греко-католики, католики і вірмени, протестанти і навіть невіруючі люди. Для чого ми зібралися тут у цей день? Яке значення має для України наша сьогоднішня молитва? Для того, щоб зрозуміть значення нашої спільної молитви, треба звернуть увагу на наших видимих і невидимих ворогів: чого вони хочуть від України. Вони хочуть розділить Україну за мовою, за Церквами, за історією, за боротьбою. Розділить і володіть нами знову. Що ми повинні робить на протилежність цьому? Ми повинні єднатись. Тому в молитві за Україну ми просимо «Боже, нам єдність подай!» І ви бачите чого не вистачає нам сьогодні. Землі не вистачає, багатств земних? Все є в Україні, але нема єдності. І тому Церква, яка повинна показувати дорогу у майбутнє, показує приклад єдності. Тут зібралось духовенство, яке належить до різних Церков, але молиться разом. Для чого ми разом молимось? Щоби показать приклад: «Дивіться на нас і єднайтесь, політичні партії, громадські організації». Єднайтесь у чому? В любові до України. Якщо ви любите Україну, перемагайте всі перешкоди які стоять на шляху єднання. Церква показує вам приклад, як треба це робити. І тоді ми, дорогі брати і сестри, відстоїмо нашу незалежну Українську державу.

Ми маємо державу, але ви бачите, як нашу незалежність хочуть знищити. Будемо пильними до цього і не дамо, ніколи не дамо знищити нашу Українську державу! (Аплодисменти) Запорукою цього є не ми, а Господь наш Ісус Христос, Який дав нам незалежну державу. Він дав. Ми досягли її не шляхом боротьби, не зброєю, не революціями, а отримали як манну з неба. І тепер ми проходимо випробування на те,достойні ми мати свою незалежну державу, чи не достойні. Для того, щоби буть достойними незалежної держави, треба жить в любові, у вірі в Бога, бо Бог благословляє тих, хто любить, а тих, хто ненавидить Бог не може благословить. Не може, бо Бог ненависть, як зло, не благословляє. Хочете, українці, мати Боже благословення, - любіть, не ворогуйте і тоді Боже благословення буде на Україні й українському народу.

І ми сьогодні молимось, молимось разом. Молимось не тільки за місто Львів, а й за усю Україну, щоби Господь благословив її, зробив її міцною державою і щоб вона увійшла до складу Європи. Бо ми є центр Європи і повинні бути у Європі. Чому ми повинні бути у Європі? Тому що Європа демократична і багата. І нам треба приєднуватись до демократії, до свободи і до багатих країн, щоби не стати ще біднішими. Тому нехай Господь наш Ісус Христос допомагає нам у цьому! Слава Ісусу Христу! Слава Україні!

(слово виголошене за екуменічним молебнем за м. Львів і його мешканців з нагоди святкування Дня міста на Площі Ринок перед міською ратушею 6 равня 2012 року Божого)
print the material