Слово подяки прот. Ярослава Ощудляка Предстоятелю у день Патріаршої Літургії у Введенському храмі смт. Брюховичі

Ваша Святосте!
Владико і Отець Церкви!

Завершилось урочисте богослужіння і завершується Ваш візит до Львівсько-Сокальської єпархії присвячений 1025-річчю Хрещення Київської Руси-України.

Ми сьогодні є свідками великого чуда Божого, коли саме ясне сонце із неба освічує Ваш шлях до нашого славного міста Лева, да нашого селища, освітлює Ваш шлях до нашого храму.

Я гублюся зараз у думках, що Вам сказати. Як каже псалмоспівець і цар Давид: «Язик прилип до гортані моєї!» Але після цього богослужіння мені згадуються древні слова, написанні в «Повісті временних літ». Коли посланці великого рівноапостольного князя Володимира повернулися зі своєї подорожі і сказали, що вони були в різних краях і серед різних народів, але коли побували на відправі у Константинополі і побачили всю велич, то переконалися, що з цим народом є Бог.

Сьогодні ми можемо повторити ці слова, що з нами є Бог!

Ми радісно взиваємо також, що з нами є наш Патріарх, провідник наш, який веде нас до обіцяної землі.

І тому ми складаємо на Ваші святительські руки всещедрі синівські слова подяки за Вашу молитву, за Ваше батьківське тепле слово, звернене до старших і молодих. За те що ви взяли на себе такий великий подвиг служіння Церкві і народу.

Ми вдячні, Ваша Святосте, Вам, за те що в сьогоднішній день Ви принесли нам велику духовну радість. Адже вчора минуло шістнадцять років від тієї пори, коли покійний владика Андрій освятив цей храм. Ви нам принесли таку радість, на яку ми зовсім не сподівалися.

Ми можемо сказати Вам дуже коротко і просто: візьміть наші серця сповнені любов’ю і пошаною до Вас і володійте ними. Пам’ятайте, що в оцій громаді, в ось цьому храмі возносилася, возноситься, і буде возноситися молитва за Вас, нашого духовного Мойсея, подвижника, богослова, церковного дипломата, перекладача богословської літератури.

На знак молитовної єдності прийміть оцю просфору, над якою ми молилися сьогодні за Ваше здоров’я.

Нехай Господь Вас кріпить у здоров’ї, зберігає Вас у мирі, почесним, довговічним і допомагає правдиво навчати слову Христової істини.

Іс полла еті Деспота!

(слово виголошене після Божественної Літургії у Введенському храмі смт. Брюховичі під час Першосвятительського візиту Святійшого Патріарха Філарета до Львівської єпархії в рамках святкування 1025-ліття Хрещення Київської Руси-України 15 вересня 2013 року Божого)

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material