Слово подяки прот. Володимира Легкого керуючому єпархією з нагоди Архіпастирського візиту та звершеної Літургії у Воскресенському храмі м. Золочева

Ваше Високопреосвященство! Дорогий наш Владико!

Велика і безмежна радість наповнила наші серця і душі зі щасливим прибуттям Вашим у наш Золочівський край. Нинішнім святом ми засвідчуємо ту сакральну соборність Церкви, яка виявляється у нашій спільній молитві за Літургією і спільній Святій Євхаристії.

Сьогодні, у цей день престольного празника, він для нас дійсно є тим торжеством торжеств і празників празник, як співається у ці святочні дні. І першим словом, яке промовив Христос до Своїх послідовників і апостолів, було: “Радуйтеся!”

Із цим словом, дорогий Владико, я хочу звернутися й до Вас і хочу побажати Вам, що радість Ваша завжди була повна у Воскреслому на третій день із гробу Господі Ісусі Христі.

Від імені духовенства нашого деканату, парафіяльної ради, від усіх наших вірян і жителів міста Золочева, зрештою, від себе особисто я щиро дякую, Владико, Вам за ці радісні для нас відвідини, за Ваш приїзд до нас, за ті слова повчання, які є такими потрібними, особливо в умовах нинішнього внутрішньодержавного стану.

Ви як дійсний Добрий Пастир стараєтеся відвідати кожну парафію, де б вона не була: чи то в районному, чи то у найдальшому селі. Ми повинні свідчити про те, що Ви завжди прагнете бути з людьми, що Ви дійсно все своє життя присвятили Церкві, що Ви дійсно служите Церкві і словом своїм, і ділом. Ви звершуєте місію великого пророка Мойсея, стаючи на чолі пастви і ведучи її до Бога, і вікові мрії митрополита Петра Могили, крок за кроком, слідуючи за Святійшим нашим Отцем Патріархом Філаретом і всіляко допомагаючи йому і сумлінно виконуючи покладені на Вас обов’язки тут, у Галицькому краї, ведете нас до Єдиної Помісної Церкви.

Ці слова мої є щирі і правдиві, і тому прийміть сьогодні, у цей день нашого престольного празника, якнайкращі побажання! Нехай Воскреслий Ісус Христос дає Вам Соломонову мудрість, міцність сил ще багато років трудитися на славу нашої Церкви, на просвітлення і спасіння нашого народу, на славу нашої Батьківщини – України.

На знак синівської любові до Вас прийміть ці квіти, як символ невинних і люблячих Бога і Вас, Владико, сердець, а також і цю святу просфору, як символ Святої Церкви і нашої спільної молитви.

Нехай завжди Вам допомагає Воскреслий Ісус Христос і Пресвята Діва Марія!

На многії літа, Владико! Іс полла еті, Деспота!

(слово виголошене після Божественної Літургії у Воскресенському храмі м. Золочева у день його престольного свята і 410-ліття від дня освячення під час Архіпастирського візиту Владики Димитрія до Золочівського благочиння у неділю 3-тю після Пасхи, пам’ять святих жон-мироносиць, 4 травня 2014 року Божого)
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material