Слово подяки прот. Іоана Хомина Предстоятелю у день освячення розписів Вознесенського храму м. Львова

Ваша Святосте!

У Старому Завіті, коли пророк і цар Давид хотів збудувати храм, передаючи ці свої наміри своєму сину Соломону сказав, щоби він пам’ятав, що все, що Бог дав йому в житті, є від Творця, і що великим благом буде, коли явиться можливим відати Йому від себе хоча б частку даного Богом в житті.

Тобто він розумів, що є пришельцем і подорожнім у цьому житті. «І ось я відчуваю радість, - каже Давид, - коли жертвую на храм Бога Живого».

Ось такі почуття, Ваша Святосте, я думаю переповнювали серця наших парафіян, коли вони віддавали свою жертву для того, щоб збудувати на цьому місці православний храм.

Нам було дуже важко. Ми розпочали будувати цей храм у 1998 році і нас тоді було лиш дев’ять людей.

Але віра в те, що це станеться, любов до Бога і пожертва наших парафіян, яких ставало все більше, дали нам можливість відчути сьогодні радість і вияв цієї радості розділити з Вами.

Нам дуже є приємно, що Ви очолили сьогодні це торжественне богослужіння, і своєю святительською рукою освятили ці святі рукотворні речі, які приносять кожному із нас надзвичайно велику духовну радість.

У цих іконах, а тут є багато ікон святих, чиї імена ми носимо, люди бачать своїх молитвенників і знають, що ці святі люди будуть зустрічати їх після смерті.

Ми ще раз і ще раз складаємо свою подяку Вам, Ваша Святосте, за те, що Ви очолюєте це святкове богослужіння.

Ви маєте можливість побачити чудо, яке сталось на цьому святому місці, за пожертви наших парафіян. Ми звершили цю будову за складних економічних умови.

І тому ми вдячні сьогодні Вам за Ваше богослужіння, за Вашу проповідь і на згадку про сьогоднішній день ми хочемо подарувати вам від нашого храму ось цей святительський набір хреста і панагій для Вашої Святості. На них зображено Львівську Богородицю, яку Ви три роки тому прославили, і це є перше подібне зображення.

Також і митрополиту Епіфанію хочемо подарувати подібний архиєрейський набір.

І нашому митрополиту Димитрію, якого ми дуже любимо і який 31 січня 2012 року дав благословення на розпис цього храму, допомагав нам, цікавився, ми хочемо подарувати на згадку ось цей архиєрейський комлект. Ми дуже вдячні Владиці за його турботу.

Ваша Святосте! Хай Бог Вам помагає і многих і благих Вам літ.

Іс полла еті Деспота!

(слово виголошене після освячення розписів і Божественної Літургії у храмі Вознесіння Господнього м. Львова під час Першосвятительського візиту Святійшого Патріарха Філарета до Львівської єпархії в рамках святкування 1025-ліття Хрещення Київської Руси-України 14 вересня 2013 року Божого)

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material