Слово подяки прот. Ігоря Гади керуючому єпархією з нагоди Архипастирського візиту, освячення храму та звершеної Літургії у новоосвяченому Богоявленському храмі с. Раково

Ваше Високопреосвященство!
Високопреосвященний Владико Димитрій!

Я сердечно сьогодні складаю подяку Вам за те, що Ви приїхали до нас у таке далеко село Раково, на нашу парафію, щоби освятити цей новозбудований храм.

Пам’ятаємо ми як було закладено перший камінь під будівництво цього нового храму у 2001 році. Покійний отець Павло з іншими священиками освятили його. Ішли роки за роками, храм будувався. І, як казали діти, що зустрічали Владику, дванадцять років ми будували цей храм.

Як же чекав покійний отець Павло того дня, того освячення храму, що мало відбутися цього року 11 серпня! Але сталося так, що Господь забрав його до Себе. І я вірю, що сьогодні його безсмертна душа перебуває тут поруч із нами. Він бачить як та праця і ті старання, і та молитва, яку він творив у старенькому храмі, увінчались великим успіхом.

Ми з ним і з парафіянами збиралися не одного разу, але він завжди переконливо говорив: «Будуємо церкву і будемо мати новий храм!»

Насправді на жаль зараз держава не дуже допомагає не те що у будівництві, а й навіть у відновленні старої церкви, яка за кілька років святкуватиме 300-літтній ювілей.

І так отець Павло переконав людей, переконав церковний комітет і вони одноголосно сказали: «Отче, будуємо новий храм!»

І Ви, Владико, його сьогодні освятили. Радіє отець Павло, що ті бажання і надії його сьогодні сповнилися.

Я знайшов список покійного отця Павла з іменами жертводавців і всі вони сьогодні отримали від Вас, дорогий Владико, відзнаки і подяки. Можливо, когось сьогодні і не було згадано по імені, бо до отця Павла завжди приїжджало багато людей, багато хотіли допомогти і так завжди питали: «Отче Павле, чим Вам допомогти?» І він завжди усміхнено відповідав: «Що маєте, тим і допоможіть».

Всі кошти, які надходили до церкви, все він віддавав на будівництво цього храму. І ось сьогодні ця святиня, ця церковця, немов свічка сяє аж до неба.

Тож, Ваше Високопреосвященство, Владико Димитрій, прийміть щиру подяку за те, що Ви сьогодні прибули до нашого храму, до нашої парафії у село Раково освятити новозбудований храм.

Ви освятили престол цього храму для звершення на ньому богослужінь. І ось сьогодні була звершена архиєрейським чином перша свята служба Божа.

Ми приносимо в дар Вам ці квіти і бажаємо, щоби Ваше життя було таким квітучим як і вони.

Бажаємо, щоби Господь дарував Вам здоров’я, щастя, мир, щоби ще не один раз Ви до нас приїхали. Хай Господь благословить Вам многії і благії літа.

Іс полла еті Деспота.

(слово виголошено після освячення і Божественної Літургії у новоосвяченому Богоявленському храмі с. Раково під час візиту Владики Димитрія до Старосамбірського району у неділю 13-ту після П'ятидесятниці, перед Воздвиженням, післясвято Різдва Пресвятої Богородиці 22 вересня 2013 року Божого)

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material