Слово подяки прот. Андрія Хміля керуючому єпархією з нагоди Архипастирського візиту та звершеної Літургії у Гавриїлівському храмі с. Бучали

Дорогий Владико!

Сьогодні ми мали унікальну можливість у нашому храмі молитовно зустрітися з Вами і отримати від Вас батьківське архипастирське благословення.

Напевно, багато хто з нас сьогодні, стоячи на Божественній Літургії, дивлячись на цю прекрасну службу Божу, яка звершувалася біля нашого престолу, освяченого на честь архангела Гавриїла, міг би сказати словами посланців князя Володимира, які побачивши православне богослужіння в Константинополі і повернувшись до князя, сказали: «Не знаємо де ми були, чи на небі, чи на землі, бо такої краси ще не бачили очі наші».

Ось ми і продовжуємо цю давню традицію богослужіння, православного уставу. І дякуємо Вам, дорогий Владико, що в сьогоднішню святу неділю Ви удостоїли нас своєї присутності, своїх святих молитов, і так возвеличили цей день.

Ви істину сказали, що місяць липень для всіх нас є особливим. Для нас він справді особливий, тому що в місяці липні ми святкуємо наш престольний празник, в липні місяці ми святкуємо день Хрещення Руси-України. Але ж липень місяць і для Вас, Владико, також надто особливий, тому що саме в липні Ви отримали архиєрейське свячення. І ми сьогодні, вітаючи Вас, радіємо, що Ви є з нами і, дивлячись на ваше архипастирське служіння, ми справді бачимо, що Ви завжди на своєму життєвому шляху слідували Слову Божому.

Ви ревно працювали і далі працюєте на Славу Божу. Кожен день Вашого служіння, дорогий Владико, стверджує нас у вірі. Найважливішим є те, що Ваше архиєрейське служіння і приклад Вашого життя закликає і навертає людей до Христа і Його Святої Церкви. Тому ми дякуємо Всемилостивому Богові, що сьогодні Вашими молитвами ми будемо освячувати ті дзвони, які є плодом трудів наших парафіян і меценатів.

Є один дуже цікавий факт. Дзвони, які сьогодні Ви освячуватимете, привезені до Бучал невідомими людьми ще у 1991 році. Дзвони ці вилиті на честь 1000-ліття Хрещення Руси-України, про що свідчить напис на них. І ось за промислом Божим вони будуть освячені на честь 1025-ліття Хрещення Русі.

Дорогий Владико! Ми дякуємо Вам також і за прекрасне повчальне слово. Ваші слова і думки, Владико, є дуже цінними для нас; ми довгі-довгі роки будемо пам’ятати сьогоднішню службу, Вашу молитву і Ваше слово.

Ми хочемо, дорогий Владико, щоби Господь благословив Вас на довгі роки життя. Щоб у радості, достатку, здоров’ї Ви служили, молилися у храмах не лише нашої Львівсько-Сокальської єпархії, але й усієї України. Тому що Ви є такий Владика, якого всі радо запрошують і зустрічають у всіх єпархіях нашої Церкви. Завдяки мережі Інтернет ми бачимо, як Ви приймаєте участь і в засіданнях Священного Синоду, і Архиєрейських Соборів, і в богослужіннях у багатьох церквах по всій Україні.

Але на згадку про наш храм, про те, що Ви молились тут, ми хочемо зробити Вам особливий подарунок. У нас є парафіянка, котра у подарунок Вам написала картину із зображенням нашої церкви. Сподіваюсь, коли Ви диитиметесь на цю картину, то пригадуватимете сьогодній день, наш храм і звершене у ньому богослужіння.

Також, Владико, прийміть ці квіти, як свідчення нашої любові до Вас, нашої поваги і щирого ставлення до Вас, нашого Владики.

Нехай Господь посилає Вам многая і благая літа! Іс полла еті Деспота!

(слово виголошено за Божественною Літургією у Гавриїлівському храмі с. Бучали під час Архипастирського візиту Владики Димитрія до Городоцького благочиння у неділю 4-ту після П'ятидесятниці 21 липня 2013 року Божого)

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material