Подячне слово протоієрея Володимира Легкого Високопреосвященному митрополиту Димитрію з нагоди Архіпастирських відвідин Свято-Воскресенської парафії м. Золочева

Ваше Високопреосвященство! Дорогий наш Владико!

Дорогі всечесні отці!

Дорога наша районна влада!

Дорогі парафіяни! Дорогі брати і сестри!

Велика і безмежна радість наповнює наші серця і душі в нинішній святочний великий день, в який золочів’яни вшановують чудотворну ікону Львівської Божої Матері “Одигитрія”. Це, звичайно, є історична подія, яка засвітила вогні у наших серцях і душах, і кожний із нас сьогодні схиляється до того чудотворного образу, щоби знайти полегшення у своїх особистих терпіннях і стражданнях, у своїх потребах, у всіх численних бідах неспокійного сучасного земного життя. Адже Божа Матір є Цариця неба і землі; Вона є великою Помічницею і Заступницею роду християнського!

Від імені духовенства нашого деканату, від влади району, від наших парафіян, дорогий Владико, я хочу подякувати за Ваш візит на нашу парафію, в м. Золочів, за урочисту відправу служби Божої, за ті повчальні слова, які добрими зернами впали в наші душі. Адже особливо необхідна Ваша проповідь сьогодні, коли так важливо зберегти людей на шляху виконання Заповідей Божих. І ще хотів би висловити подяку за радість молитовного духовного єднання!

Нехай Божа Мати посилає Вам здоров’я і сили, адже Ви багато працюєте! Ви є тим пророком Мойсеєм, а також і сповнювачем віковічних мрій Петра Могили, який крок за кроком веде нас до нашої землі обітуваної - Помісної Православної Церкви. Ми, як можемо, підтримуємо Вас у цьому і віримо, що єдність настане!

Сьогодні ж, коли на Сході розгортається війна, гинуть люди, ми за цією молитвою зверталися до Пресвятої Богородиці, щоби Вона відвернула від нас гнів Божий, щоби не гинули наші сини. Але, з іншого боку, ми пишаємося ними, бо вони відстоюють незалежність України. І про це Ви завжди говорите у своїх проповідях, займаючи дуже чітку громадянську позицію.

Від імені наших священиків, дорогий Владико, прийміть ці квіти, як символ любові до нашого дорогого Архіпастиря, а також цю просфору, як символ Церкви і нашої спільної Євхаристійної молитви.

Нехай Божа Мати укріплює Вас духовно і тілесно, а милостивий Господь посилає Свої благодатні дари ще багато-багато років трудитися на славу Божу, на утвердження і розбудову Помісної Православної Церкви в Україні, на утвердження нашої держави.

Іс полла еті Деспота!

(слово виголошене після Божественної Літургії у Свято-Воскресенському храмі м. Золочева під час Архіпастирських відвідин Високопреосвященним митрополитом Димитрієм Золочівського благочиння і перебування на Золочівщині списку чудотворної Львівської ікони Пресвятої Богородиці в рамках відзначення 5-ліття її прославлення, в неділю 3-тю після П’ятидесятниці, 21 червня 2015 року Божого)
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material