Подячне слово протоієрея Михаїла Гнатіва Високопреосвященному митрополиту Димитрію з нагоди Архіпастирських відвідин Свято-Володимирської парафії м. Червонограда

Ваше Високопреосвященство!

Дорогий Владико!

Ми знаємо хто з волі Божої вивів Ізраїльський народ з неволі. Це зробив великий пророк Мойсей! Ми добре знаємо і те, хто за промислом Божим вивів український народ з темряви язичництва. Це зробив знаний в усьому християнському світі рівноапостольний князь Володимир!

Дорогий Владико! Невипадково на цьому місці, у храмі на честь великого рівноапостольного князя Володимира, ми звершуємо напередодні його пам’яті таке урочисте і величне богослужіння. Ми цінуємо і пишаємося нашим великим батьком, який здобув для нас таку добру славу і зробив таке велике боговгодне діло, привівши наш народ до пізнання істинного Бога. Сьогодні ми сміливо можемо сказати, хто ми і чиї ми діти!

Приємно для нас, дорогий Владико, що з нами в цей день перебуваєте Ви і що з Вашого благословення сьогодні тут також перебуває і наша Львівська ікона Божої Матері “Одигитрія”, написана ще в далекому 1534 році православним монахом у візантійському стилі. Ось таке знання і шанування наших святинь ще більше свідчить про те, що ми знаємо хто ми і чиї ми діти і пишаємося цим!

Сьогодні дякуємо Вам за ті молитви, які Ви піднесли до Бога за наше місто, за його мешканців, а разом із цим і за весь український народ. І в центрі цих молитов, звісно ж, прохання про припинення війни і кровопролиття на Сході. Ми дякуємо Вам, дорогий Владико, за Ваше архієрейське благословення, за Ваші апостольські слова повчання і не перестаємо викликувати: осанна, благословен, хто йде в ім’я Господнє!

(слово виголошене після Божественної Літургії у Свято-Володимирському деканальному соборі м. Червонограда під час Архіпастирських відвідин Високопреосвященним митрополитом Димитрієм Сокальського благочиння та перебування на Сокальщині списку Львівської ікони Божої Матері в рамках відзначення 5-ліття її прославлення, в неділю 8-му після П’ятидесятниці, 26 липня 2015 року Божого)
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material