Подячне слово протоієрея Ігоря Малетича Високопреосвященному митрополиту Димитрію з нагоди Архіпастирських відвідин П’ятницької парафії м. Львова

Ваше Високопреосвященство!
Дорогий наш Владико!

Сьогодні день нашого престольного свята і ми надзвичайно раді бачити Вас у нашому храмі.

Приїзд архієрея на парафію це завжди є дуже поважна і, напевно, дещо хвилююча подія. Сьогодні ми разом із Вами стояли біля святого престолу, молилися за всіх православних християн і особливо за наших парафіян, за тих людей, які не тільки у святкові дні, але й у будні приходять до нашої церкви, трудяться тут, співають, роблять все для того, щоби наш храм, наша парафія квітла і розвивалася.

Побутує у народі така думка, що понеділок є тяжким днем. Але цей понеділок радісний, урочистий, легкий і благодатний день для нашої парафії, тому що серед нас є Владика, серед нас є отці, які Вам співслужили. І ми щиро дякуємо Вам: Ваше Високопреосвященство, за те, що своєю присутністю Ви так піднесли наші урочисті святкування. Нехай Господь дарує Вам здоров’я і кріпості духу для прославлення і розвитку Української Православної Церкви Київського Патріархату.

З Вашого дозволу, Владико, хотів би також подякувати священикам, які відгукнулися на наші запрошення, прибули і взяли участь у цьому богослужінні. Часом священика нема на службі в неділю чи на свято і хтось може думати, що просто так не з’явився собі на богослужіння. Але ні, все це тому, що як нам священики ніколи не відмовляють і прибувають на наші парафіяльні урочистості, так і ми завжди йдемо до інших парафій, щоби там соборною службою звеличувати їхнє свято. Тому всім отцям щиро дякую і не перераховую їх, бо всі вони є тут між нами і всіх їх Ви знаєте.

Хочу коротко сказати і про видану книгу. Ідею цього видання ми виношували у своїх серцях протягом уже довгого періоду часу. Аж ось пан Михайло підштовхнув нас: працюйте, а я чим зможу, допоможу вам! І так, крок за кроком, ми прийшли до сьогоднішнього дня і до того, що зараз тримаємо у руках прекрасну книгу-пам’ятку. Відтепер усі, хто цікавитиметься, всі люди, які приходять і приходитимуть до нашого храму, придбавши цю книгу, зможуть дізнатися про історію нашої церкви, особливості її архітектури у різні часи, довідатися більше про священиків, які звершували тут своє служіння, про парафіяльні святині, відкрити для себе життя святої Параскеви-П’ятниці.

Окрему подяку скадаю колективу “Орфей”, що виконував піснеспіви Літургії. Вони традиційно беруть участь у нашому престольному святі, ніколи не відмовляють нам і своїми прекрасними голосами прославляють Бога і великомученицю Параскеву.

Дякую також усім-усім парафіянами! Напевно, годі всіх нас із вами перерахувати, годі осягнути словом всю виконану працю, але кожний знає, як він долучився до того, щоби сьогоднішнє свято нам вдалося, щоби воно було урочистим, світлим і побожним.

Владико! На знак спільної молитви прийміть цю просфору і, звісно ж, хочу спрезентувати Вам книгу про наш храм, видану до 370-ої річниці його відновлення.

Іс полла еті Деспота!

(слово виголошене після Божественної Літургії у П’ятницькому храмі на Підзамче у день його престольного свята і 370-ої річниці його відновлення, день пам’яті великомучениці Параскеви-П’ятниці, 10 листопада 2014 року Божого)
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material