Подячне слово протоієрея Ігоря Курпіти Високопреосвященному митрополиту Димитрію з нагоди Архіпастирських відвідин Свято-Троїцької парафії м. Львова в день престольного свята

Ваше Високопреосвященство!

Всечесні отці!

Дорогі у Христі брати і сестри!

Мені випала честь і не легке випробування говорити після слів нашого Владики. Бо ж, як ви мені вже говорили самі, як Владика скаже проповідь, то ніде вже такого не почуєш. Я хочу, щоби ви знали, що Владика є доктором церковно-історичних наук, головою Інституту історії Церкви. І це є наш Владика! І тому сьогодні мені вже просто нема чого додати.

Я хотів би лише подякувати у Вашій, Владико, особі Святійшому Патріарху Філарету за увагу до нашої парафії; подякувати Вам, Владико, за те, що не гордуєте нами, а приїжджаєте до нас, простих людей, які тут трудяться, і надихаєте нас на ще палкіше молитву, бо кожний Ваш приїзд - це свято для парафії, свято для душі кожного парафіянина. І сьогодні я, Владико, щиро дякую і за Вашу молитву, і за ці нагороди, які Ви привезли для вшанування тих людей, які доклалися до преображення нашого храму. Нехай Бог прийме їхню пожертву, дарує їм мир та ласку, дарує їм благе життя і мирну життєву дорогу. Нехай прийме Бог і працю тих художників-різьбярів, які трудилися на совість, бо знали, що це для храму Божого, і я думаю, що Церква ще не раз згадає їхню жертовну працю.

Хочу подякувати всім гостям, які сьогодні прийшли до нашого храму, щоби молитовно розділити з нами радість престольного празника. Хочу подякувати колективу “Орфей”, який співає не чудово, а чудно! Хочу подякувати всім, хто доклався до приготування церкви до престольного свята, хто більшою мірою чи меншою вірою долучився до того, щоби це свято відбулося. Бо день престольного свята для кожної парафії, для кожного настоятеля є дуже відповідальним, адже на парфію прибувають священнослужителі, прибуває сам Владика і гості одразу бачать, що є так, а що не так. І я радію, що наші гості сьогодні можуть побачити лише те, як ми дбаємо про дім Божий.

Звісно ж, сьогодні я складаю подяку всім вам, дорогі у Христі брати і сестри, що тут стоїте і молитеся, і всім тим, хто з певних поважних причин фізично не з нами, але душею, я вірю, в молитві перебуває з нами. Хай Господь прийме жертву сьогоднішньої молитви, яку всі ми соборно звершили. Хай дарує Святійшому Патріарху Філарету і Владиці нашому Високопреосвященному митрополиту Димитрію Своє Божествене благословення, кріпить їх і дає їм наснагу на сердечну і щиру молитву і на всяку боговгодну справу!

І, звісно, я хочу звернутися і до собору отців, яких я запросив і які не погордували нашим скромним храмом (може в них є і кращі храми, багатші храми, бо вони є під їхньою опікою і для них вони найдорожчі) і сьогодні прибули до нас, щоби разом зі своїм архієреєм піднести молитви до Бога, і щоби Господь поглянув з небес і Духа Свого Святого на нас не тільки зіслав, але й примножив Його благодатні дари, щоби ми укріпленні Його святою силою змогли вірою і правдою, душею і тілом служити Богові, служити людям, молитися за них і приносити до останніх днів своїх святу безкровну Жертву.

Многая Вам літа, дорогий Владика, святі отці, дорогі брати і сестри!

Іс полла еті Деспота!

(слово виголошене після Божественної Літургії у Свято-Троїцькому храмі м. Львова в день його престольного свята і освячення іконостасу під час Архіпастирських відвідин парафії, в день Святого Духа, 1 червня 2015 року Божого)
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material