Подячне слово протоієрея Федора Магори Високопреосвященному митрополиту Димитрію з нагоди Архіпастирських відвідин Різдво-Богородичної парафії с. Хлівчани

Високопреосвященний Владико!

Сьогодні лунали слова про те, що це є звична чергова неділя. Але це не так, тому що Ваша присутність робить цю неділю величною і незабутньою в історії парафіяльного життя!

Адже навіть відзначення таких великих свят, як Різдво Христове, Водохреща, Великдень, престольне свято храму, в яких не беруть участь Ваше Вископреосвященство і де нема повноти благодаті архієрейської молитви, попри все зводиться на дещо нижчий рівень. І навпаки, Ваша присутність підносить сьогоднішню неділю дуже високо.

Апостол Яків говорить: багато може щира молитва праведного (Як. 5:16). Ми священики молимося, служимо, стараємося закликати милосердя Боже, але, як я вже казав перед Літургією, не завжди ми маємо успіх, як і апостоли не завжди досягали своєї мети. Тому то перед богослужінням просили Вас, а зараз дякуємо за Вашу щиру архіпастирську молитву!

Молитви потрібні всім нам, потрібні нашій державі. Колись ізраїльський народ ходив за бажаннями серця свого і грішив, і Господь насилав на них ворогів. І бачачи прихід важких часів і вороже панування над ним, весь Ізраїль підносив свої руки до небес, каявся у гріхах, і Господь подавав їм силу для подолання ворогів. Тому сьогодні ми молимося і віримо, що Господь почує нас, і в нашій Україні запанує мир. Тим більше, що цю молитву очолюєте Ви – наслідник святих апостолів, сповнений благодаті Божої.

Ви молилися сьогодні за нас – за священиків і парафіян, молилися за всю Україну, згадували і наших воїнів. Нехай Господь Бог дасть їм відчути наші молитви, а всім пораненим, скаліченим, які лежать на лікарняних постелях, нехай Господь подасть швидше зцілення!

Сьогодні ми хотіли би бути подібними до того вдячного самарянина і тому складаємо Вам щиру подяку за відвідини нашої парафії і за Ваші молитви! Багато наших парафіян лише під час богослужінь чули поминання Вас: Високопреосвященного Владику нашого Димитрія, митрополита Львівського і Сокальського, але могли лише уявляти, як Ви виглядаєте. А сьогодні всі побачили Вас, помолилися спільно з Вами, почули слова Ваших настанов. І це справді велика радість і велике свято для парафії!

Своїм прибуттям Ви створили для нас велике свято. Нехай Господь Бог дарує Вам міцне здоров’я, сповнює серце духовною радістю, подає Свій спокій і мир! Хай Господь благословляє Вашу працю в Його винограднику!

Іс полла еті Деспота!

(слово виголошене після Божественної Літургії у Різдво-Богородичному храмі с. Хлівчани під час Архіпастирських відвідин Сокальського благочиння, у неділю 28-му після П’ятидесятниці, 21 грудня 2014 року Божого)
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material